1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Modny bazar z nowościami

Modny bazar z nowościami

Ściegi Ręczne - materiały informacyjen
Gdzie szukać oryginalnych projektów młodych polskich projektantów, młodych marek, biżuterii hand made w pojedynczych egzemplarzach? Oczywiście w internecie. Ale jeśli ktoś woli dotknąć, zobaczyć na żywo, poznać twórcę, to najlepiej jeśli poszuka na piknikach, wyprzedażach, targowiskach sztuki.

W sezonie wiosenno-letnim można było uczestniczyć w Piknikach na Placu Zabaw (wszystko odbywało się na świeżym powietrzu, więc w zimę raczej nie można tego zrealizować, ale warto pamiętać). Ważną tego typu imprezą są Ściegi ręczne, które powstały z miłości do rzeczy ładnych i złości na rzeczy brzydkie (to bardzo ładne hasło). Ściegi ręczne odbywają się (jak piszą organizatorki): "gdzie się da" (ostatnia szósta edycja odbyła się na skwerze Hoovera w Warszawie). Impreza skupia ciekawych projektantów, wyłapywanych przez organizatorki (Agnieszkę Miękus i Annę Aleksandrę Pięta), ale jest też stały skład (min. Karina Królak, licoreese.com, Paulina Plizga czy Viola Lee Design).

Drugą, godną uwagi, tego typu wyprzedażą/sprzedażą, jest Mustache Warsaw Yard Sale. To właściwie jarmark, który promuje to co polskie i ciekawe. Tam też znajdziemy dużo młodych polskich projektów. Ostatnia edycja odbywała się na warszawskim Powiślu, w klubie 1500m2 do wynajęcia.

W ten sposób można kupić także prace studentów oraz absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Targowisku Sztuki. Można tu znaleźć obrazy, grafiki, ceramikę oraz biżuterię artystyczną. Targowisko odbywa się cyklicznie na Zamku Królewskim w Warszawie,  w Arkadach Kubickiego.

Szukajcie info w sieci, bo naprawdę warto! Ja z każdej takiej imprezy wracam z jakimś zakupem i mnóstwem inspiracji.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze