1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Ubrania do recyklingu! Ogólnopolska akcja marki Triumph

Odpowiedzialne podejście do mody oznacza kupowanie ubrań jakościowych i przemyślane wybory. (Fot. iStock)
Zrób jesienne porządki w swojej garderobie i włącz się w ekologiczną akcję Together We Recycle.

 

Marka Triumph rozpoczęła współpracę z Texaid, jedną  z czołowych europejskich organizacji zajmujących się zbieraniem, sortowaniem i recyklingiem używanych tekstyliów. Nie wiesz, co zrobić ze swoimi "niechcianymi" ciuchami? Możesz przynieść je do salonów Triumph oraz partnerskich punktów sprzedaży tej marki - w ten sposób pozbędzie się ich w sposób odpowiedzialny.

W podziękowaniu za udział w akcji, klienci otrzymają voucher zniżkowy na zakup nowego produktu marki Triumph.

Zebrana odzież zostanie przekazane firmie Texaid, która zajmie się jej drugiem życiem. Ubrania, które nadal można nosić, zostaną odsprzedane jako odzież używana. Tekstylia, które nie nadają się do noszenia lub są uszkodzone, zostaną poddane recyklingowi. Będą wykorzystane ponowie w przemyśle odzieżowym, albo wykorzystane jako ściereczki lub materiały izolacyjne. Tkaniny, których nie można ponownie użyć ani poddać recyklingowi, zostaną odzyskane termicznie.

Każde działanie typu: zbieranie, segregacja czy przetwarzanie ma wartość ekologiczną. Jeśli męczą cię wyrzuty sumienia z powodu impulsywnie kupionych ubrań, których nie nosisz, pozbądź się ich w sposób odpowiedzialny.

Firma Triumph stawia na produkcję wysokiej jakości bielizny, będącej zupełnym przeciwieństwem popularnego obecnie nurtu „fast fashion”. Program Together We Recycle to wyraz zaangażowania marki na rzecz zrównoważonego rozwoju i wiary w to, że tzw. mądre zakupy mają fundamentalne znaczenie dla przyszłości naszej i naszej planety.

Akcja trwa do 1 października. #TogetherWeTriumph

 

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze