Tajemnica kwasu hialuronowego

Tajemnica kwasu hialuronowego
123rf.com

Każdy krem, jeśli ma być skuteczny, powinien zawierać go w swoim składzie. Ale czy naprawdę wiemy dlaczego kwas hialuronowy jest tak potrzebny skórze?


Kwas hialuronowy jest polisacharydem występującym w ludzkim organizmie. Ze względu na bardzo dużą higroskopijność jest znakomitym środkiem nawilżającym i zatrzymującym wilgoć w skórze. Swoją popularność w kosmetologii i medycynie estetycznej zawdzięcza temu, iż jest w pełni bezpieczny. Zabiegi z jego udziałem mogą być wykonywane bez względu na porę roku, gdyż nie uwrażliwia skóry na słońce.

Przede wszystkim jednak jest używany w medycynie estetycznej do wypełniania zmarszczek i poprawiania kształtu ust. Może być użyty również do poprawy kształtu policzków, nosa, uszu i korekty opadających powiek. Coraz częściej używany jest też do modelowania różnych okolic ciała. Bardzo popularne stają się zabiegi powiększania biustu z udziałem kwasu hialuronowego. Gwarantuje on subtelny i naturalny wygląd piersi. Zdarza się również, że jest używany do modelowania dolnych partii ciała, na przykład poprawy kształtu pośladków czy łydek.

Dlaczego kwas hialuronowy jest tak pożądany w kremach?

Kwas hialuronowy jest ważnym składnikiem ludzkiego organizmu. Zmniejsza tarcie i zapobiega nadmiernej, przeznaskórkowej utracie wody. Jest znakomitym wypełniaczem i substancją nawilżającą. Ponadto przyspiesza regeneracje skóry i pobudza odnowę komórkową. Dowiedziono, ze znakomicie działa na blizny i poprawia ich stan. Skóra, po jego użyciu, staje się wyraźnie jędrniejsza. Opóźnia on pojawienie się atrofii skórnych i zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Zwiększa również przenikanie składników aktywnych w głąb skóry.

Działanie kwasu hialuronowego jest wciąż badane, a najnowsze odkrycia dowodzą iż niedługo może być wykorzystywany jako antidotum na wypadające włosy, ponieważ nasila ich wzrost. Kwas hialuronowy posiada również właściwości immunologiczne – wspomaga syntezę kolagenu. Jest też znakomitym antyoksydantem chroniącym błony komórkowe i DNA przed działaniem wolnych rodników. Ponadto chroni komórki przed wystąpieniem mutacji nowotworowych. Stanowi także swoistą tarczę dla organizmu przed promieniowaniem UV.

Kwas hialuronowy jest bardzo ważny dla skóry – warto zainwestować w dobre kosmetyki, które zawierają go w swoim składzie.

 

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze