1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda
  4. >
  5. Meghan Markle inspiruje letnią garderobą w królewskim stylu. Oto wszystko, co nosiła podczas podróży do Nigerii

Meghan Markle inspiruje letnią garderobą w królewskim stylu. Oto wszystko, co nosiła podczas podróży do Nigerii

(Fot. Emmanuel Osodi/Anadolu/Getty Images)
(Fot. Emmanuel Osodi/Anadolu/Getty Images)
Księżna i książę Sussexu zakończyli oficjalną wizytę w Nigerii. Chociaż już w 2020 roku zrezygnowali z pełnienia funkcji starszych rangą członków rodziny królewskiej, to nadal prowadzą działalność filantropijną. W ostatnich dniach bez ustanku gościli w murach szkół i szpitali oraz ściskali dłonie państwowym oficjelom. Dla Meghan Markle napięty grafik oznaczał także wypchaną po brzegi walizkę.

Książę i księżna Sussexu z wizytą w Nigerii

Para wylądowała już na lotnisku w Los Angeles, ale w sieci wciąż szeroko komentowane są zdjęcia z Nigerii. Nic dziwnego, bo odkąd książę i księżna Sussexu definitywnie wypisali się z pracy na rzecz Pałacu Buckingham, nieczęsto można oglądać ich w sytuacjach publicznych. Do Afryki przyjechali na zaproszenie szefa sztabu obrony Nigerii. W czasie kilkudniowego pobytu promowali Invictus Games, czyli zawody dla żołnierzy i weteranów wojennych rannych w krajowych i zagranicznych misjach. Sportowe zmagania powstały z inicjatywy księcia w 2014 roku. Nigeria zadebiutowała na zeszłorocznych igrzyskach w Düsseldorfie jako pierwsza afrykańska delegacja. W programie podróży nie mogło więc zabraknąć rozmów z rannymi żołnierzami i ich rodzinami. Małżeństwo zjawiło się także we wspieranej przez fundację Archewell szkole Lightway Academy, gdzie zwróciło się do młodych dziewcząt dotkniętych przez konflikty zbrojne. Poruszono również temat zdrowia psychicznego. W planach uwzględniono też uroczyste kolacje, pokazy lokalnego tańca oraz mecze koszykówki, siatkówki i polo.

Meghan Markle nawiązała do stylu księżnej Diany

Wiele uwagi poświęcono stylizacjom Meghan Markle. 42-latka zadbała o to, aby stroje oddawały hołd jej korzeniom (zlecone niedawno testy DNA wykazały, że w 43% jest Nigeryjką) oraz księżnej Dianie. Przy okazji dała lekcję letniego stylu. Mimo temperatur sięgających 35°C nie zrezygnowała z elegancji i udowodniła, że nie musi się to odbywać kosztem komfortu termicznego. Do zdjęć pozowała w garniturze w najmodniejszym kolorze nadchodzących miesięcy, jakim bez wątpienia jest biel. Duże wrażenie zrobiła w sukience z wycięciami z kolekcji Johanny Ortiz. Na nagłówki trafiła też klasyczna koszula zestawiona z długą wzorzystą spódnicą i kreacja z dekoltem halter, łudząco podobna do sukni, w jakiej w 1990 roku w trakcie pobytu w Nigerii pokazała się Lady Di. To niejedyne nawiązanie do modowej spuścizny „królowej ludzkich serc”. Do szkatułki na biżuterię Meghan spakowała łańcuszek z krzyżykiem, który kiedyś należał do matki Harry'ego.

Zobacz też: Ulubione perfumy królowych i arystokratek. Te eleganckie zapachy wybierają królowa Letycja, księżna Kate i księżna Monako Charlene

1/7

2/7

3/7

4/7

5/7

6/7

7/7

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze