1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie

6 gadżetów dla rodziców małego dziecka

123rf.com
123rf.com
Odpowiednie skompletowanie wyprawki dla dziecka to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Co należy kupić, zanim w domu pojawi się noworodek?

Poza podstawowymi rzeczami, takimi jak: wózek, łóżeczko, przewijak, pieluszki, butelki, kosmetyki i ubranka, powinniśmy również zadbać o gadżety, które w pierwszych miesiącach pomogą w opiece nad dzieckiem. Co szczególnie przyda się młodym rodzicom?

Elektroniczna niania
Niezbędnym urządzeniem jest elektroniczna niania, która informuje rodziców, gdy tylko dziecko się obudzi lub zacznie płakać. Wystarczy umieścić jedną część niani obok łóżeczka, a drugą w pokoju, w którym się znajdujemy. Urządzenie może być również wzbogacone o wideo czy monitoring oddechu, co jeszcze dokładniej pozwoli kontrolować sen dziecka.

Podgrzewacz do butelek
Ten prosty sprzęt z pewnością doceni każda mama - umożliwia on szybkie podgrzewanie posiłków, nie tylko w butelkach, ale również w słoiczkach i miseczkach. Podgrzewacz ma regulator temperatury, dzięki czemu w kilka minut mleko, sok czy gotowe dania dla dzieci będą odpowiednio ciepłe.

Sterylizator do smoczków i butelek
Gadżetem, który pozwoli utrzymać higienę smoczków i butelek oraz zadba o bezpieczeństwo dziecka, jest sterylizator. Dzięki temu urządzeniu rodzice mogą zapomnieć o czasochłonnym wygotowywaniu butelek we wrzątku, ponieważ w sterylizatorze szybko i dokładnie oczyszczą butelki z bakterii i brudu. Sterylizatory są dostępne w różnych rozmiarach, dlatego bez problemu można je zabrać ze sobą w podróż. W sklepach dostępna jest również wersja mini powstała z myślą o smoczkach, które często trafiają przecież na ziemię.

Chusty zamiast wózka
Chusta sprawdzi się  na spacerze z dzieckiem albo podczas zakupów, gdy pchanie wózka nie jest wygodnym rozwiązaniem. To rodzaj miękkiego i elastycznego nosidełka wykonanego z prostokątnego kawałka naturalnego bawełnianego materiału, który zawiązuje się w odpowiedni sposób. W chuście możemy nosić dziecko na biodrze, plecach czy przodem do siebie. Używanie chusty zapewni rodzicom komfort podczas wykonywania codziennych czynności przy jednoczesnym zachowaniu bliskiego kontaktu z maluchem.

Bezdotykowy termometr
Termometr to niewątpliwie rzecz niezbędna przy małym dziecku, dlatego warto zainwestować w taki, który posiada innowacyjną technologię pomiarów przy użyciu promieni IR. Wystarczy go tylko włączyć i trzymać w powietrzu nad główką dziecka, by już po kilku sekundach na wyświetlaczu pojawił się precyzyjny pomiar temperatury ciała. To idealnie rozwiązanie zwłaszcza w przypadku niemowlaków.

Zobacz: termometry

Miska niewysypka
Małe dzieci często wysypują posiłki na siebie lub podłogę. Projektanci wymyślili miskę niewysypkę - stabilną kolorową miseczkę, która obraca się wokół przymocowanej obręczy. Malec może więc nią machać, obracać ją, przewracać, a jedzenie nadal pozostanie w środku.

Narodziny dziecka to duża zmiana w życiu rodziny. Zwłaszcza w pierwszych miesiącach jego życia wiele „zwykłych” czynności może być trudnym doświadczeniem dla rodziców. Warto więc kupić odpowiednie urządzenia, która oszczędzą stresu i czasu - ranking najchętniej wybieranych produktów można znaleźć na okazje.info.pl.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze