1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Kuchnia
 4. >
 5. Słodkie lenistwo na trawie: szybkie desery na wakacyjny piknik

Słodkie lenistwo na trawie: szybkie desery na wakacyjny piknik

Lato to zdecydowanie czas słodkiego leniuchowania. A nic nie smakuje równie pysznie, jak posiłki na świeżym powietrzu. By maksymalnie wykorzystać czas na wypoczynek, postawmy na proste i szybkie menu piknikowe, którym cała rodzina będzie mogła delektować się pod chmurką. Od czego zacząć przygotowania do idealnego pikniku?

 

Kraciasty koc, wiklinowy kosz i słoneczna aura to zaledwie połowa sukcesu. Kluczowym składnikiem udanego pikniku są oczywiście łakocie i przekąski, które łatwo przetransportujemy w malowniczą okolicę łąk, pól, rzek, lasów.

Deserki amaretti

SKŁADNIKI NA 10 PORCJI
 • 400 g gorącej wody
 • 70 – 80 g galaretki cytrynowej, w proszku, słodzonej
 • 70 – 80 g galaretki truskawkowej, w proszku, słodzonej
 • 200 g brzoskwiń, z puszki, pokrojonych w 1 cm kostkę
 • 200 g ciastek amaretti
 • 30 g miękkiego masła
 • 400 g sera ricotta podzielonego na kawałki
 • 200 g jogurtu naturalnego
SPOSÓB PRZYGOTOWANIA 
 1. Na pokrywie naczynia miksującego postawić miseczkę, odważyć do niej 150 g wody, dodać galaretkę cytrynową, dokładnie wymieszać aż do rozpuszczenia się galaretki, odstawić do lekkiego ostudzenia na ok. 15 min. W tym czasie kontynuować wykonywanie przepisu.
 2. Na pokrywie naczynia miksującego postawić drugą miseczkę, odważyć do niej pozostałe 250 g wody, dodać galaretkę truskawkową, dokładnie wymieszać aż do rozpuszczenia się galaretki, odstawić do ostudzenia na ok. 35 min. W tym czasie kontynuować wykonywanie przepisu.
 3. Na pokrywie naczynia miksującego postawić miskę, odważyć do niej brzoskwinie, odstawić.
 4. Do czystego i suchego naczynia miksującego włożyć ciastka amaretti i masło, rozdrobnić 25 s/obr. 5. Przesypać do innego naczynia, odstawić.
 5. Do naczynia miksującego wsypać 50-70 g rozdrobnionych ciasteczek amaretti, dodać rozpuszczoną galaretkę cytrynową, ser ricotta i jogurt, wymieszać 1 min 30 s/obr. 4. W tym czasie pozostałe ciasteczka amaretti rozłożyć równomiernie do 10 słoiczków i docisnąć łyżką, tworząc spód serniczków, następnie równomiernie rozlać do nich masę z ricotty i galaretki cytrynowej. Słoiczki odstawić do zamrażalnika na 15-20 min. Po tym czasie na powierzchni każdego deserku ułożyć odważone brzoskwinie i zalać je przygotowaną wcześniej galaretką truskawkową. Słoiczki zamknąć i odstawić do lodówki na 2-3 godz.
 6. Deserki amaretti podawać na zimno.
JEŚLI NIE MASZ URZĄDZENIA THERMOMIX®
 1. Galaretkę cytrynową rozpuścić w misce z 150 g wody, dokładnie wymieszać,, odstawić do lekkiego ostudzenia na ok. 15 min. W tym czasie kontynuować wykonywanie przepisu.
 2. W drugiej miseczce wlać pozostałe 250 g wody, dodać galaretkę truskawkową, dokładnie wymieszać aż do rozpuszczenia się galaretki, odstawić do ostudzenia na ok. 35 min. W tym czasie kontynuować wykonywanie przepisu.
 3. Ciastka amaretti pokruszyć, dodać masło. Przesypać do innego naczynia, odstawić.
 4. 50-70 g rozdrobnionych ciasteczek amaretti, rozpuszczoną galaretkę cytrynową, ser ricotta i jogurt, wymieszać. W tym czasie pozostałe ciasteczka amaretti rozłożyć równomiernie do 10 słoiczków i docisnąć łyżką, tworząc spód serniczków, następnie równomiernie rozlać do nich masę z ricotty i galaretki cytrynowej. Słoiczki odstawić do zamrażalnika na 15-20 min. Po tym czasie na powierzchni każdego deserku ułożyć odważone brzoskwinie i zalać je przygotowaną wcześniej galaretką truskawkową. Słoiczki zamknąć i odstawić do lodówki na 2-3 godz.
 5. Deserki amaretti podawać na zimno

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze