1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. 10 sprawdzonych zasad urzeczywistniania marzeń. Zasada 10: Wyrażaj wdzięczność

10 sprawdzonych zasad urzeczywistniania marzeń. Zasada 10: Wyrażaj wdzięczność

fot.123rf
Wyrażanie wdzięczności to bardzo ważny element każdego mojego dnia, dlatego chcę się tym z Tobą podzielić.

Bycia szczęśliwą nie warunkują rzeczy zewnętrzne, tylko to, co masz wewnątrz. To, czym jesteś wypełniona. W ciągu dnia spotyka nas wiele sytuacji. I dobrych, i złych. Jednakże to my decydujemy, świadomie, bądź też nie, co zabieramy dla siebie. A to co zabierzemy, odbije się w naszych emocjach i naszych reakcjach. Dlatego tak ważne jest, by skupić się na tym co jest dla nas dobre.

Amerykanie, którzy zbadali już chyba wszystkie zjawiska, pochylili się także nad tematem depresji. Zastanawiali się, z czym na co dzień spotykają się osoby pełne życia, a z czym osoby o skłonnościach depresyjnych. Wyniki były zaskakujące, bo okazało się, że i jedni i drudzy mają tyle samo powodów do radości, co i do smutków. Jedyna różnica to taka, że osoby pełne życia skupiały swoją uwagę na radościach, a depresyjne na smutkach. Wyniki tego doświadczenia pokazują, że wystarczy zmienić perspektywę patrzenia, by zobaczyć to, co jeszcze przed chwilą było dla nas niewidoczne. Wystarczy skupić uwagę na radościach, by odmienić swoje życie na lepsze.

I właśnie tutaj z pomocą przychodzi nam wdzięczność. To właśnie dzięki niej patrzymy na nasze życie z właściwego miejsca. To właśnie wdzięczność jest orędowniczką szczęścia.

A więc jak ją wyrażać?

Wystarczy, że każdego wieczora, nim jeszcze utuli Cię sen, odpowiesz sobie na następujące pytania: „za co jestem dzisiaj życiu wdzięczna?” i „co dobrego mnie dziś spotkało?”. Te, z pozoru niewinne, pytania ukierunkują Twoją uwagę na to co pozytywne w Twoim życiu. Dzięki temu zaśniesz z poczuciem cudownie spędzonego dnia. To jednak nie wszystko. Już po kilku dniach wyrażania wdzięczności Twój umysł zrozumie, że to jest dla Ciebie dobre i sam będzie Ci podsuwał wspaniałe rzeczy. Nauczy się być uważny na to co najlepsze dla Ciebie i będzie Cię wspierał w realizacji Twoich pragnień. Mając takiego sojusznika u boku jesteś skazana na sukces!

I właśnie tego z całego serca Ci życzę,

trenerka biznesu i rozwoju osobistego, life & business coach

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze