1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Rytuały dla Królowej Wiosny

Rytuały dla Królowej Wiosny

123rf.com
123rf.com
Jeśli rozwiązałaś test i dowiedziałaś się jaką Królową jesteś, możesz teraz w zgodzie z własnym wnętrzem przygotować się do nadejścia wiosny. Potrzebne ci do tego będą karty Tarota autorstwa Crowleya lub ilustracje je przedstawiające, które możesz znaleźć chociażby w internecie.

KRÓLOWA PUCHARÓW

Przyjrzyj się w jaki sposób twój symbol kobiecości został przedstawiony. Królowa Pucharów jedną dłoń położyła na bocianie, co oznacza jej chęć wyrażania się w sposób precyzyjny w trakcie nadawania życia nowym formom, talentom, tożsamościom. Zastanów się, co tej wiosny chcesz powołać do życia. Wypisz na kartce swoje zamierzenia. A następnie zastanów się z czym chcesz się pożegnać. Twoja wrażliwość i wysublimowana uczuciowość mogą sprawiać, że ze względów emocjonalnych trudno ci czasem się rozstać z tym, co już ci nie służy. Mogą to być relacje z ludźmi, sposób zarabiania pieniędzy czy chociażby ubrania, których już na siebie nie wkładasz. Odnów się na wiosnę, to doskonała pora roku na tego typu kroki. W drugiej dłoni Królowa trzyma skorupę langusty, przypominając że przedkłada ona uczciwość emocjonalną nad złudzenie lub oszustwo. Ryba, która obok stoi na ogonie, przybrała kształt trójzębu Neptuna - to planetarny symbol iluzji. Był on bogiem mórz, a jego trójząb przedstawia trzy życiowe impulsy ducha: ochronę, reprodukcję i ewolucję. Jasno wyrażane uczucia Królowej Pucharów wyrażają inspirację Neptuna, a nie jego iluzję. Podwójne odbicie w wodzie symbolizuje jej ciągłe pragnienie wyrażania uczuć w sposób jasny i precyzyjny. Pomyśl czy jest coś, co chcesz komuś powiedzieć, ale twoja delikatność na to nie pozwala. Czy tłumisz w sobie jakieś emocje i niewypowiedziane słowa. Napisz list. Cokolwiek czujesz w środku, ukaż na zewnątrz. Złóż sobie wiosenne przyrzeczenie, że będziesz swoje uczucia wyrażać szczerze i odpowiedzialnie. Jako afirmacja wizualna karta Królowej Pucharów nakłania do komunikowania się z ludźmi z poziomu serca.

KRÓLOWA MIECZY

Na karcie Tarota siedzi ona na ogromnej chmurze unoszącej się w powietrzu. W jednej ręce trzyma miecz a w drugiej maskę. Królowa Mieczy jest symbolem porzucenia masek, roli i osłon, co pozwala zachować obiektywność i jasność (kryształowa korona) oraz dziecięcą niewinność i ciekawość (głowa dziecka na szczycie kryształowej korony). W mitologii greckiej Królowej Mieczy odpowiada bogini Atena, mądra i odważna. Taka właśnie jesteś, doceń się za to. Zastanów się, w jakich sferach możesz wykorzystać swoją bystrość i mądrość? Może czas na zmiany? Pomyśl w jakich dziedzinach życia chcesz je wprowadzić. Masz analityczny umysł, więc łatwo ci będzie wziąć kartkę i sprawnie wypisać plusy i minusy danej sytuacji. Odetnij się od ról, które być może narzuciłaś sobie, poświęcając się karierze zawodowej. Wczuj się w wewnętrzny głos, który prowadzi cię w kierunku zgodnym z twoją duszą. Ty tak dobrze radzisz sobie w rzeczywistości i jesteś tak nią zajęta, że możesz czasem lekceważyć wewnętrzne wołanie. Połącz się ze swoim wewnętrznym dzieckiem, którego buźka widnieje na karcie oraz z jego szczerością i niewinnością. Jest to cecha umysłu, która pozwala nam uczciwie rozważyć wszelkie opcje oraz wymaga od nas autentyczności i odrzucenia pozorów. Najlepiej zrobić to wiosną! Jesteś świetnym doradcą, teraz doradź sobie. Jako afirmacja wizualna Królowa Mieczy pokazuje jak być mistrzem w obiektywnym, racjonalnym i jasnym myśleniu.

KRÓLOWA BUŁAW

Na jej piersi spoczywa znak Ryb jako klamra płaszcza. Jest to symbol płynności i aspiracji niezbędnych do zdobycia wiedzy o sobie. Królowa Buław symbolizuje proces transformacji i samorealizacji. Przedstawia historię kobiety, która zanim poznała siebie, miała czarne włosy i podróżowała z panterą przy boku. W miarę poznawania siebie jej włosy stały się brązowe, a pantera zamieniła się w lamparta. Kiedy Królowa w pełni zdała sobie sprawę z tego kim jest, i zaczęła wyrażać siebie w świecie za pomocą swojej zakończonej szyszką buławy, jej włosy zmieniły kolor na ognistą czerwień. Na tym poziomie wiedzy o sobie zahamowała ona rozwój lamparta, aby zapobiec jego przemianie w pięknego lwa dorównującego jej wiedzy o sobie, ponieważ chciała pozostawić wspomnienie ciemnych miejsc, z których przybyła (plamy lamparta). Mit ten symbolizuje proces samopoznania i wspaniałe uczucie, jakie towarzyszy nam przy odnalezieniu naszej najgłębszej istoty (promieniująca korona). Wykorzystaj symbol Królowej Buław w swoim procesie odkrywania samej siebie lub pełniejszego doświadczania własnej natury. Zmiany to twój żywioł, nie boisz się ich. Wiosna to świetny moment na odważny krok ku nowemu. Ty świat poznajesz poprzez zmysły. Zastanów się, które z nich spały zimą? Zaufaj sobie i wsłuchaj się w wewnętrzny jakie doświadczenia cię pociągają? Może chcesz wypróbować nowe hobby, wybrać się w daleką lub bliską podróż? Przemeblować mieszkanie? Otworzyć się na nową miłość? Poczuj to i swoje marzenia spisz na kartce. W ten sposób uruchomisz swoją magnetyczną część natury, która przyciągnie do twego życia nowe wyzwania. Jako afirmacja wizualna karta Królowej Buław jest symbolem doświadczeń, które umożliwiają poznanie samego siebie.

Więcej na temat interpretacji kart Tarota w książce „Wielka księga Tarota Crowley'a. Praktyczne wykorzystanie symboli wizualnych”, Angeles Arrien, wyd. Synergie

Test na Królową Rozwiązanie testu

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze