1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Pierwsze wrażenie: co mówi o nas nasza twarz?

Pierwsze wrażenie: co mówi o nas nasza twarz?

123rf.com
Na co zwracasz uwagę, gdy kogoś poznajesz? Na oczy, uśmiech, włosy, nos? A na czym budujesz zaufanie do drugiej osoby?

Badania psychologiczne pokazują nam jakimi cechami fizycznymi kierujemy się w doborze znajomych, przyjaciół i partnerów seksualnych:

Oczy: na nie najczęściej - jeśli chodzi o twarz - zwracamy uwagę. Duże i jasne oczy oznaczają ciekawską naturę; kogoś, kto interesuje się światem. Kiedy ludzie spuszczają wzrok, wydaje nam się, ze coś ukrywają, są nieufni i niedostępni. Zwężające się, przymrużone oczy możemy odczytać jako wzrok kogoś, kto jest nieszczery, zamknięty w sobie, zimny.

Zobacz także kosmetyki do makijażu oczu wyprzedaż

Uśmiech: ludzie, którzy się głośno, szczerze śmieją lub mają kąciki ust naturalnie skierowane do góry, odczytywani są jako otwarci, radośni, zapraszający do kontaktu. Utrzymujący się długo tzw. sztuczny uśmiech, łatwo odczytać. Oznacza, że osoba stara się być na siłę miła. Taki "zaciśnięty" uśmiech plus zwężone oczy można odczytać jako udawany, nieszczery, odpychający.

Włosy: one też wiele o nas mówią. Brudne, pozbawione połysku, rozczochrane odpychają, błyszczące, zadbane przyciągają. Mężczyźni lubią długie włosy, kolor jest nieważny. Włosy kręcone, nieujarzmione, często kojarzymy z osobami wesołymi, kreatywnymi, radosnymi i przyjaznymi, ale też trochę szalonymi. Włosy gładkie, proste, gładko uczesane - z osobami, które lubią mieć siebie pod kontrolą, są powściągliwe i na dystans.

Jutro czytaj o uszach, nosach i zębach.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze