1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Seks

Kulki gejszy – zdrowie i przyjemność dla wszystkich kobiet

Kulki gejszy są bardzo pomocne w utrzymaniu mięśni Kegla w dobrej kondycji. Działają na dwa sposoby. Po pierwsze samo utrzymanie kulek w pochwie wymaga od mięśni dna miednicy zaciśnięcia się i uniesienia przedmiotu w górę pochwy, żeby nie wypadł.

Tak więc kulki gejszy działają na mięśnie Kegla, nawet jeśli nie wkładamy w to specjalnego wysiłku. Samo ich utrzymanie w środku jest naturalnym obciążeniem dla naszego ciała i mięśni. Po drugie ćwiczenia wykonywane wtedy, kiedy mamy w środku kulki, są dużo bardziej efektywne niż ta sama gimnastyka bez żadnych ciężarków.WAŻNE: Kulki gejszy działają kiedy jesteśmy w ruchu - spacer, taniec, pływanie, krzątanie się po mieszkaniu. Siedząc z kulkami w środku tylko będziemy czuć się "zaczopowane" a efektu nie będzie. Kulki gejszy to przyjazny kobietom gadżet, ale jednak to ciało obce, dlatego nie noś ich w środku zbyt długo: wskazane jest wyjęcie ich po 2-3 godzinach. W pierwszym tygodniu treningu nie noś kulek dłużej niż 40 minut.

Kulki gejszy wkłada się do pochwy głęboko, tak jak tampon. Wskazana jest duża ilość . Nigdy nie wciskaj kulek do pochwy na sucho! To ma być przyjemność, dlatego tak duże znaczenie ma odpowiedni poślizg czyli dobry lubrykant na bazie wody, a nawet można powiedzieć – duża ilość dobrego lubrykantu.

Zobacz też: sprzęt dla zdrowia

Jak zacząć przygodę z kulkami

 1. Pamiętaj o oddychaniu: trzy głębokie wdechy i wydechy pozwolą ci się rozluźnić. Pamiętaj, by wdech odbywał się przez nos, a wydech przez usta. Wydech powinien być dwa razy dłuższy od wdechu.
 2. Zanim wprowadzisz kulki do pochwy, posmaruj je lubrykantem (podobnie przy wyjmowaniu – nie żałuj lubrykantu na bazie wody).
 3. Włóż kulki do pochwy głęboko, tak jak tampon. Zbyt płytkie umieszczenie ich pochwie spowoduje, że będą cię uwierać. Stojąc, podnieś nogę i oprzyj ją na przykład na wannie lub krześle. W tej pozycji umieść kulki w pochwie.
 4. Jeśli używasz kulek tzw. progresywnych z możliwością zwiększenia ciężaru, zacznij od najlżejszego wariantu.
 5. Na początku wystarczy, że pochodzisz z kulkami maksymalnie 30 minut. Codziennie zwiększaj czas o kilka lub kilkanaście minut.
 6. Zacznij „wychodzić z kulkami do ludzi”: idź na fitness, basen, pobiegać, uprawiać nordic walking, na spacer, do klubu na tańce.
 7. Przyjemność będzie się zwiększać z czasem. Im mocniejsze mięśnie dna miednicy, tym intensywniejsze doznania w czasie ćwiczeń z kulkami gejszy.
 8. Po każdorazowym użyciu umyj kulki specjalnym albo antybakteryjnym żelem do higieny intymnej. Osuszaj zawinięte w ręcznik.
 9. Kiedy nie używasz kulek, przechowuj je w zamkniętym pudełku, kosmetyczce lub przewiewnym woreczku.
Jak wybrać odpowiednie kulki gejszy

Istnieje mnóstwo rodzajów kulek, ale nie wszystkie będą odpowiadały twoim potrzebom. Trzeba wiedzieć, jak je dobierać, żeby zapewnić sobie komfort w czasie ćwiczeń i mieć rezultaty. Najważniejsza sprawa: kulki muszą być wykonane z materiału przyjaznego dla zdrowia. Nie polecam modeli gumowych, z nieznanego nam plastiku, ani metalowych. W końcu wkładamy je do własnej cipki – trzeba zadbać o jakość. W moim butiku oferujemy paniom do ćwiczeń kulki dopochwowe z silikonu medycznego oraz z uszlachetnionego plastiku ABS. Kulki gejszy różnią się między sobą wielkością oraz ciężarem:

 • Mniejsze i cięższe: Dla młodszych dziewczyn i dla pań przed 30-tka, które jeszcze nie były w ciąży.
 • Większe i lżejsze: Dla kobiet, które już były w ciąży, a także te, które już przekroczyły 30-stkę.
 • Zestawy kulek progresywnych: Dla pań, które zauważyły u siebie pierwsze oznaki nietrzymania moczu, takie jak popuszczanie moczu np. w czasie kichania, skakania lub podnoszenia ciężarów, albo które mają już problemy związane z osłabieniem mięśni Kegla.
W zdrowym ciele mocne mięśnie dna miednicy 

Kiedy pojawiają się pierwsze objawy nietrzymania moczu, nie czekamy biernie, aż problem będzie coraz większy, tylko bierzemy sprawy w swoje ręce:

 • Dbamy o właściwą masę ciała, nie kolekcjonujemy zbędnych kilogramów, które obciążają organizm
 • Jesteśmy aktywne fizycznie, w zdrowym ciele, zdrowe mięśnie kegla
 • Ćwiczymy regularnie mięśnie dna miednicy
 • Sięgamy po kulki do ćwiczenia mięsni Kegla
 • Korzystamy z suplementów diety o sprawdzonym składzie i działaniu – ApoLady.  to preparat z naturalnych składników. Zawiera: ekstrakt z pestek dyni, ekstrakt z nasion soi, witaminy B12, C i D3. Połączenie tych 5 naturalnych składników wspiera kobiety w wzmacnianiu mięśni dna miednicy, w utrzymaniu prawidłowej pracy pęcherza i w radzeniu sobie z problemem nietrzymania moczu.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze