Jak poznać, że ktoś jest nami zainteresowany?

Na jednym z naszych wspólnych czatów padło sporo pytań o to, po czym poznać, że ktoś się nami naprawdę interesuje, że chodzi mu o coś więcej, że mu zależy. Zdarza się bowiem, że status relacji jest trudny do określenia. Dzieje się tak zazwyczaj, kiedy jedna ze stron robi krok w przód, po czym szybko się wycofuje.
Dzieje się tak również wtedy, kiedy ktoś postępuje niekonsekwentnie, a my nie rozumiemy, do czego on/ona zmierza. Oto dwie spośród Waszych wypowiedzi:

~ona45: Co, jeśli mężczyzna na początku miło ze mną rozmawia, zdobywa numer telefonu, a później mówi, że na nic nie czeka i nic na siłę. Najpierw rozmawia ze mną przez telefon godzinami, a później milczy jak grób. O co takiemu facetowi chodzi?

~magda11: Mężczyźni zazwyczaj mówią, że im zależy, ale w czynach tego nie widać. Po czym poznać, że im naprawdę zależy?

Wprawdzie w przytoczonych cytatach swoje wątpliwości formułują kobiety, ale obie strony miewają problemy z ustaleniem status quo.

Ważne sygnały. A oto, po czym możemy poznać, że on/ona myśli o nas poważnie:

1. Jesteś obecny w jej/jego życiu

– Choćbym był, nie wiem jak, zajęty i miał urwanie głowy w pracy, pamiętam o Małgosi i zawsze wysyłam jej przynajmniej jednego lub dwa SMS-y – mówi Jacek. – Takie króciutkie, choćby uśmiechniętą buźkę. Bo ona jest stale obecna w moich myślach i w moim życiu.

2. Troszczy się o ciebie

– Jeśli wiem, że Maćka czeka trudny dzień w pracy albo jest, np. podziębiony – staram się, żeby wiedział, że się o niego troszczę – mówi Joanna. – Trzymam za niego kciuki, przypominam, żeby dbał o siebie. Spotykamy się dwa, trzy razy w tygodniu, ale jeśli on potrzebuje mojego wsparcia, jestem gotowa zrezygnować z angielskiego lub jogi, żeby pojechać do niego z domowym rosołem i aspiryną.

3. Lubi kontakt fizyczny

– Kiedy jesteśmy razem, mam pokusę dotykania i przytulania mojej dziewczyny – mówi Karol. – W tym momencie nie chodzi o seks tylko o bliskość. Lubię trzymać ją za rękę, a kiedy śpimy razem, przynajmniej nasze stopy się dotykają.