fbpx

Kobieta bluszcz w związku

udany zwiazek kobieta bluszcz
123rf.com

Kobieta bluszcz uwodzi bezradnością, nieporadnością i oddaniem. Daje odczuć mężczyźnie, że go potrzebuje, że bez niego zginie, że jest jej rycerzem, który broni ja przed smokami i złymi czarownicami. Przy niej nawet największy mięczak ma szansę poczuć się jak bóg męskości i seksu. To dla mężczyzny
szalenie pociągające. Na początku, bo potem różnie bywa…

W dłuższej relacji kobieta bluszcz wchodzi w rolę dziecka, które potrzebuje troski i opieki. Tak bardzo zależy jej na związku, tak bardzo boi się zostać sama, że ze wszystkich sił stara się zasłużyć na akceptację i miłość mężczyzny. Ubiera się tak, jak on lubi, w łóżku robi to, co mu się podoba, nie pyta, z kim spędził wieczór i jest na każde zawołanie. Nie stawia granic, bo boi się, że to go zniechęci lub odstraszy. Ba, praktycznie nie ma granic, bo chętnie dostosowuje się do mężczyzny i zaspokaja jego potrzeby, nawet kosztem lekceważenia siebie. W głębi duszy liczy, że on się odwzajemni. Ale to zwykle pobożne życzenia. W efekcie zostaje z poczuciem wykorzystania i odrzucenia. Jeśli jakimś cudem nie wpadnie w depresję, to i tak swoje marzenia o szczęściu we dwoje może włożyć między bajki.

Ten opis pasuje do Ciebie? Co możesz zrobić, żeby mieć udany związek?

Obudź w sobie siłę potrzebną do osiągnięcia szacunku dla siebie i poczucia własnej wartości. Zacznij od prostego ćwiczenia: codziennie rano, gdy stajesz przed lustrem, uśmiechnij się do siebie i powiedz: „Kocham cię”. Zastanów się: Czy łatwo ci to powiedzieć? Czy uważasz, że ta kobieta, której to mówisz, zasługuje na miłość? Czy dbasz o nią tak, jak byś dbała o kogoś, kogo kochasz? Zapisz się na warsztaty asertywności lub przeczytaj książkę Robin Norwood „Kobiety, które kochają za bardzo” (wyd. Rebis) i dowiedz się, co robić, żeby pokochać i polubić siebie. Bo to jedyny sposób na stworzenie szczęśliwego związku z fajnym mężczyzną.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze