fbpx

Lato: Wakacje po rozwodzie

wakacje po rozwodzie
123rf.com

Rozstałaś się całkiem niedawno i to twoje pierwsze wakacje bez partnera. Jest ci z tego powodu smutno, a może nawet przeżywasz trudniejsze uczucia i stres. To zrozumiałe. Jak podejść pozytywnie do wakacji po rozwodzie?

Sporządź wakacyjny plan

Planowanie dobrze działa na emocjonalny chaos, lęk i skołatane nerwy. Zastanów się dobrze, jak chcesz spędzić wakacje. Nie idź jednak starym torem, nie wybieraj się trasą wspomnień. Raczej postaw na coś nowego i coś, co zawsze chciałaś w wakacje zrobić, ale nie zrobiłaś. Nie koncentruj się na tym, że jesteś sama, tylko na tym, że jesteś i masz odpocząć oraz dobrze się bawić.

Poproś o pomoc

Jeśli samotne wakacje przerażają cię i nie możesz poradzić sobie z trudnymi uczuciami z nimi związanymi, poproś kogoś o pomoc. Może wybierzesz się w podróż z przyjaciółką, może zbierze się jakaś grupka osób, która chce razem odpocząć. Jeśli w tym czasie potrzebujesz towarzystwa życzliwych ludzi, poszukaj ich.

Przestań osądzać sytuację

Zazwyczaj mamy tendencję, aby na podstawie norm społecznych, osądzać sytuację, w jakiej jesteśmy jako złą i nienormalną. Zupełnie nie wiadomo dlaczego uderza to w poczucie naszej wartości i pewności siebie. Samotne wakacje wydają się czymś strasznym. Albo fakt, że nie stać nas na wyjazd godzi w naszą tożsamość. Zamiast robić to, co jest dla nas dobre, chcemy dostosować się do jakiegoś bardziej powszechnego standardu. Zupełnie niepotrzebnie.

To nie jest sprawa życia i śmierci

Pomyśl, że w życiu są naprawdę większe problemy niż samotne wakacje lub ich brak. W wyjazdach zawsze jest aspekt wolności, odmiany, luzu i odpoczynku. Jeśli nie masz ochoty sama wyjechać lub nie masz na to pieniędzy, poszukaj tych jakości w sobie i przeżyj je na balkonie, w parku lub nad miejskim basenem. Wszystko, czego potrzebujesz, masz w sobie. Jeśli się skontaktujesz ze sobą, możesz przeżyć niepodziewaną przygodę u siebie pod blokiem. Wszystko zależy jedynie od ciebie.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze