fbpx

Wieczna młodość? – lektura dla urody

Wieczna młodość? - lektura dla urody
123rf.com

Wiosna to czas, w którym chcemy zmiany wyglądu na piękniejszy, młodszy, bardziej atrakcyjny. Myślimy o dietach, ćwiczeniach, pielęgnacji ciała i twarzy. Książka „20 lat mniej. Cofnij czas i zachowaj wieczną młodość!” jest kompendium wiedzy na te tematy. Warto sięgnąć po nią o tej porze roku.
Autorem jest światowej klasy dietetyk Bob Greene, dzięki któremu metamorfozę przeszła sama Oprah Winfrey. Prowadzona przez Boba, na dobre pożegnała się z rozmiarem XXL. Jego skuteczność polega między innymi na tym, że do zmiany wyglądu podchodzi w sposób holistyczny, patrzy na człowieka całościowo. Dlatego jest nie tylko dietetykiem, ale i ekspertem w dziedzinie fizjologii ćwiczeń oraz certyfikowanym trenerem rozwoju osobistego. Jego książka „Dieta Best Life” zajęła pierwsze miejsce w rankingu bestsellerów „New York Timesa”. Kolejna pozycja wydana przez wydawnictwo Sensus traktuje o tym, jak pięknie wyglądać i doskonale się czuć. Traktuje ona o starzeniu się, a właściwie o tym, jak ten proces przechytrzyć. Greene zamiast po botoks czy inne zabiegi medycyny estetycznej radzi wdrożyć w życie program składający się z czterech elementów:

  • Ćwiczenia – w książce przeczytasz opisy, jak praktykować trening siłowy i aerobowy, dzięki któremu zachowasz aktywność i zwinność, schudniesz oraz wzmocnisz kręgosłup.
  • Odżywianie – zapoznasz się z kompletnym jadłospisem promującym długowieczność i młody wygląd. Znajdziesz tu przepisy na pyszne choć dietetyczne dania oraz rady dotyczące suplementów diety.
  • Pielęgnacja skóry – autor proponuje trzystopniowy program pielęgnacji skóry zwalczający zmarszczki i przywracający skórze blask.
  • Sen – będziesz miała okazję sprawdzić sposoby na zdrowy sen, dzięki któremu dostarczysz organizmowi energii, minimalizując ryzyko chorób.

Bob Greene
„20 lat mniej. Cofnij czas i zachowaj wieczną młodość!”
wydawnictwo Sensus