1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Zwierciadło poleca
 4. >
 5. Czerwcowe „Zwierciadło” już w sprzedaży. „Nie bierzmy życia tak cholernie poważnie” – mówi Jamie Lee Curtis, bohaterka okładki

Czerwcowe „Zwierciadło” już w sprzedaży. „Nie bierzmy życia tak cholernie poważnie” – mówi Jamie Lee Curtis, bohaterka okładki

Od lat wstaje o 4, najpóźniej 4.30 („Lubię się budzić po ciemku i patrzeć, jak wstaje słońce. Czuję się wtedy, jakbym kontrolowała wszechświat”). Zaczęły się nawet toczyć dyskusje, czy w tej sytuacji aktorka wytrwa do nocy oscarowej. Najwyraźniej emocje i adrenalina zrobiły swoje, bo Jamie Lee Curtis nie tylko wytrwała, ale i wygrała. Po 45 latach obecności w branży – swoją pierwszą nominację do Oscara zamieniła w statuetkę (najlepsza aktorka drugoplanowa w filmie „Wszystko wszędzie naraz”).

Powtarza, że chciałaby coś po sobie zostawić światu. Co? „Wiem, że życie jest trudne, więc mam nadzieję, że moim dziedzictwem będzie po prostu bycie dobrą dla siebie. I trochę humoru. Nie bierzcie życia tak cholernie poważnie!”. Na naszej okładce Jamie Lee Curtis.

Od numeru czerwcowego wprowadzamy dwie nowe rubryki. W pierwszej z nich – Niezbędniku nowoczesnej dziewczynyMarta Niedźwiecka, psycholożka i coachka, będzie przybliżała ważne zjawiska społeczne, opowiadała o tym, jak zmienia się nasze myślenie i widzenie świata, oraz wyjaśniała, jak nawigować sobą w nowej rzeczywistości.

W Temacie Numeru Marta Niedźwiecka przyznaje, że zamiast „kryzys instytucji małżeństwa” moglibyśmy mówić „jutrzenka swobody”. „Nam się wydaje, że to jest coś groźnego, ale to jest głęboko reformacyjny i emancypacyjny proces”. I proponuje, by podejść do tworzenia stałego związku jako do umowy podobnej do umowy o pracę na czas określony. Jako do czegoś, co dwie strony zaangażowane w proces muszą ze sobą wynegocjować. Czyli rozmawiamy, negocjujemy i na jasnych zasadach umawiamy się na konkretne rzeczy. W odróżnieniu od starego modelu małżeństwa nie dostajemy niczego z zewnątrz, wszystko ustalamy między sobą. To oznacza dużo więcej pracy, ale też – że relacja, którą wypracowujemy, jest o nas, a nie o jakiejś osobie, która na mocy danych jej praw powiedziała, że to ma tak działać.

Drugą rubrykę zatytułowaliśmy Świat młodych. Dajemy w niej głos tym, którzy dopiero wchodzą w dorosłe życie, ale mają na nie ciekawy pomysł, oraz tym, którzy wkrótce przemeblują nasz świat i nasze umysły. To, co ich łączy, to młodość, wynikająca nie tylko z wieku, ale przede wszystkim z ich stosunku do siebie i rzeczywistości.

W obu rubrykach z naszymi bohaterami rozmawia redaktorka naczelna „Zwierciadła” Joanna Olekszyk.

Ponadto w wydaniu:

 • Jowita Budnik, aktorka, matka dwóch córek, o najnowszym serialu „#BringBackAlice” mówi: „Staram się im przekazać, że płeć ich nie determinuje, a sporo ograniczeń jest przede wszystkim w głowie. I wierzę, że jeśli nasze pokolenie przestanie myśleć o szklanych sufitach, tylko zacznie walczyć o swoje, to całkiem możliwe, że one będą żyły już bez nich”.
 • Ula Chowaniec i Natalia Skoczylas, twórczynie podcastu Vingardium Grubiosa, tropią przejawy fatfobii w naszym społeczeństwie, ale i w rodzinnych przekazach.
 • DJ Wika, czyli Wiktoria Szmyt. „Pomyślałam: »Ja młodym pokażę, jak wygląda senior«. Starość kojarzy się z demencją, z zaniedbaniem, pomarszczeniem, nieświeżością, biedą, brakiem ciekawości świata. Postanowiłam zrobić paradę seniorów. Niech młodzi zobaczą, że jesteśmy różni”.
 • Vicky Krieps. Nie ma dziś w kinie europejskim gorętszego kobiecego nazwiska. Po sukcesie filmu „W gorsecie” przyszła pora na kolejne. W każdej z ról zobaczycie fragment jej samej. Niepokornej, wybierającej mniej uczęszczane ścieżki, spontanicznej.
 • Anna Ciucias, seksuolożka współpracująca z Fundacją SEXED.PL, o przemocy seksualnej i jej różnych obliczach.
 • Psycholożka Joanna Chmura o odkrywaniu potencjału w sobie oraz innych osobach i odwadze oraz sile w rozwijaniu go.

Poza tym w numerze:

 • Moda… na Amerykę. Dżinsowa garderoba, kowbojskie buty i kapelusze, skórzane dodatki, rzemieślnicze detale.
 • Endometrioza – to ciężka i wyniszczająca choroba wielu Polek. O jej leczeniu rozmawiamy o z ekspertem dr. Mikołajem Karnowskim.

Czerwcowe wydanie miesięcznika „Zwierciadło” w sprzedaży od 4 maja, wydanie podstawowe w cenie 11,90 zł. „Zwierciadło” dostępne również z dodatkami: dwoma kosmetykami SORAYA Kombucha, z kosmetykiem Aloesove, a także z książką Wyd. Prószyński (różne tytuły do wyboru).

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Okładka Zwierciadlo
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze