fbpx

Wymarzone wakacje w Czarnym Potoku Resort&SPA

Wymarzone wakacje w Czarnym Potoku Resort&SPA

Szum potoku przyjemnie nastraja, relaksuje, usypia po kolacji i wieczornym spacerze. W dzień na połyskujące w słońcu wody strumyka spoglądamy znad książki, polegując wygodnie pod baldachimem. Dzieci wolą hamaki, ale najczęściej widać je przy barze plażowym z napojami albo w Kids Clubie. Piękny czas w Hotelu Czarny Potok Resort&SPA w Krynicy Zdrój.

Krynica Zdrój, zwana również Krynicą Górską, to malownicze uzdrowisko znane od 200 lat z leczniczych źródeł mineralnych. W międzywojniu uznawana była za najmodniejszy kurort. Wypadało tu być, więc do krynickich wód przybywała elita artystyczna. Przyjeżdżał tu Solski, Modrzejewska, Reymont, Tuwim, Gałczyński. Swoją willę „Patria” zbudował za 3 mln dolarów słynny tenor, najpopularniejszy gwiazdor scen operowych i operetkowych dwudziestolecia międzywojennego, Jan Kiepura, zwany przez Kryniczan „Drugim Caruso”. Był najbogatszym artystą w Polsce tuż za Ignacym Janie Paderewskim.
W 1995 roku w willi „Romanówka” otwarto Muzeum Nikifora i wystawę kilkudziesięciu prac artysty, w tym wiele z okresu międzywojennego, uznawanego za najlepszy w jego twórczości. Nikifor urodził się w Krynicy. Po filmie „Mój Nikifor”, Krzysztofa Krauzego stał się najsłynniejszym ambasadorem miasta w świecie. Dzisiaj Krynica jest nowoczesną bazą sanatoryjną na miarę XXI wieku. Historia splata się tu ze współczesnością… i nierozerwalnie z górami.

Widok Hotelu Czarny Potok w Krynicy Górskiej (Fot. materiały prasowe)
Widok Hotelu Czarny Potok w Krynicy Górskiej (Fot. materiały prasowe)

Zalesione szczyty osłaniają położone na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego uzdrowisko ze wszystkich stron. U podnóża Jaworzyny Krynickiej, w dolince, nad bystrym strumieniem, Czarnym Potokiem, czeka na gości luksusowe Centrum Welness&SPA: Łaźnie Beskidzkie, (sauna sucha, górska ziołowa i parowo-błotna), Łaźnie Zdrowe (sauna sucha i łaźnia parowa aromatyczna), basen rekreacyjny z brodzikiem dla dzieci, wanną solankową, jacuzzi i studio cardio i fitness, a także 13 gabinetów zabiegowych. Doskonałe miejsce na wypoczynek i regenerację, na rodzinny urlop – Hotel Czarny Potok w Krynicy Zdroju.

Kąpiele słoneczne w Hotelu Czarny Potok

W kompleksie hotelowym, składającym się z 12 budynków, jest 40 apartamentów i 190 pokoi dwuosobowych, sala konferencyjna i trzy restauracje: Jan Kiepura, Chopin i Włoska, serwujące śniadania, obiady i kolacje. Miłośnicy gotowania i smakowania potraw mają tu ucztę dla oka i podniebienia podczas śniadaniowego live cooking.

Relaks w Hotelu Czarny Potok

Zaszywamy się tu we dwoje, z przyjaciółmi, z dziećmi, by odpoczywać i zażyć zdrowia. W upalne dni chłodzimy się w przeszklonym basenie i wylegujemy na wygodnych leżankach. Wymarzonym miejscem do aktywnego relaksu jest pięciopoziomowy mini golf z 36. dołkami. Wielu gości przepada tu na cały dzień. W wieczornym oświetleniu golfowe pole wygląda imponująco. W hotelowym lobby słuchamy muzyki na żywo, a późnym wieczorem możemy potańczyć na dyskotece z DJ-em. Dwa razy w tygodniu do Czarnego Potoku zjeżdża kapela góralska.
Każdy bez trudu znajduje tu zajęcie dla siebie. Małe dzieci mają swój brodzik, basen z piłeczkami, tunelami i labiryntem oraz plac zabaw, starsze – salon gier. O dzieci dba się tu szczególnie. Są dla nich specjalnie przygotowywane potrawy, a o 13-tej najmłodszym serwowana jest zupka. Do połowy lipca rodzice z dwójką dzieci, maluchem do lat trzech i starszym do lat 12, nie płacą za ich pobyt.

Strefa Spa w Hotelu Czarny Potok
Strefa Spa w Hotelu Czarny Potok

SPA w Hotelu Czarny Potok

Panie najczęściej znikają na długie godziny w strefie SPA. Mają tu do wyboru kilkadziesiąt luksusowych zabiegów, masaży, kąpieli, rytuałów, które przynoszą ulgę zmęczonym mięśniom, a skórze przywracają naturalne piękno. Masaż borowinowy usuwa objawy zmęczenia i regeneruje organizm, masaż pleców z użyciem miodu, mleczka pszczelego i wonnych pyłków kwiatowych wzmacnia układ odpornościowy. Po peelingu rokitnikowym i masażu olejkiem rokitnikowym skóra staje się gładka, nawilżona i nabiera koloru delikatnej opalenizny, którą można dodatkowo wzmocnić na tarasie słonecznym. Dla pań w górskim SPA zatrzymuje się czas, ale spragnieni odnowy biologicznej panowie i dzieci także mają tu swoje strefy i rytuały.

Spacery i górskie wycieczki 

Są też  goście, którzy znajdują czas, by cieszyć się górami. W okolicy jest wiele szlaków turystycznych i spacerowych, górskie trasy rowerowe, korty tenisowe i stadnina koni. Informacje o atrakcjach regionu można wyszukać w Internecie, korzystając z dostępu do hotelowego WiFi lub zapytać consierge’a.

Widok z lotu ptaka na Hotel Czarny Potok
Widok z lotu ptaka na Hotel Czarny Potok

Czarny Potok, to miejsce, które pobudza wszystkie zmysły, daje wyczekiwany relaks, odprężenie i niezapomniane wrażenia. Nie tylko latem. Kryniczanie twierdzą, że jest tu bajecznie  jesienią. No i zimą, wiadomo… Krynica to jeden z najpopularniejszych kurortów narciarskich, a resort hotelowy Czarny Potok jest położony tuż obok stacji narciarskiej.

Logo Hotelu Czarny Potok
Logo Hotelu Czarny Potok

Trudno nie zgodzić się z poetą Jerzym Harasymowiczem, który napisał to, o czym każdy pomyśli po wakacjach w Czarnym Potoku: „W górach jest wszystko co kocham”.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze