1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Wiedźmin w nawigacji samochodowej

Profil FB Naviexpert
Profil FB Naviexpert
W połowie maja studio CD Projekt RED wprowadziło na rynek grę „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Miesiąc po premierze Geralt z Rivii powrócił jako nawigator GPS.

Wiedźmin to ikona polskiej kultury współczesnej. Po raz pierwszy pojawił się w II połowie lat 80. w serii opowiadań Andrzeja Sapkowskiego, drukowanych w czasopiśmie „Fantastyka”. Potem trafił do komiksów, na ekran kinowy i do świata gier, najpierw do gry fabularnej, wreszcie komputerowej, która odniosła światowy sukces. 19 maja 2015 odbyła się premiera trzeciego, ostatniego odcinka, pt. „Wiedźmin 3: Dziki Gon". CD Projekt Red Studio informuje na swojej stronie, że w ciągu dwóch pierwszych tygodni sprzedano 4 miliony kopii.

Dokładnie cztery tygodnie później producent gry wraz z marką HTC nadali Wiedźminowi kolejną tożsamość - Geralt z Rivii użyczył głosu nawigacji samochodowej NaviExpert dla użytkowników Androida. Aplikację można pobrać z Google Play. Wiedźmin nie tylko mówi głosem Jacka Rozenka (aktor występuje także w polskiej wersji gry), ale też używa „wiedźmińskich” poleceń, m.in: nie w tę stronę, łotrze, znalazłem lepszy szlak, za mną - omijając korki, oszczędzasz czas i obrok dla wierzchowca - nieoznakowany patrol w okolicy, szpiedzy redańscy są wszędzie - dzięki za wspólną podróż, udanych łowów!

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze