1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Balkan Fever Party na wieczór andrzejkowy

Balkan Fever Party na wieczór andrzejkowy

www.magdanavarrete.pl/caravana-banda
Balkan Fever Party to wyjątkowy koncert przygotowany przez Magdę Navarrete wraz z zespołem Caravana Banda. 30 listopada w warszawskim Teatrze Syrena zabrzmi fascynujący gypsy jazz z nutką bałkańskich korzeni oraz tańca i muzyki flamenco z lekko orientalnymi wpływami.

Caravana Banda to nie tylko chłopaki z trąbami, o nie! To jedna dziewczyna i chłopaki z wielkimi trąbami, gitarą i perkusją oraz niecodzienną ideą muzyczną. To orkiestra pełna egzotycznych instrumentów, utalentowanych, ekscentrycznych muzyków. W jej repertuarze są piosenki genialne instrumentalnie, chwytliwe i oryginalnie zaaranżowane. Zespół czerpie ze swoich korzeni, odtwarzając niektóre melodie kurpiowskie, ale także motywy z czeskich Moraw. Nie brakuje rytmów z Rumunii, Albanii, Serbii, Hiszpanii, a nawet Brazylii. No i jest głos oraz taniec Magdy Navarrete. Z jednej strony wokalistka śpiewa aksamitne bolera, z drugiej przeszywające nuty flamenco - wydobywa z siebie wiele różnych głosów. Żongluje rytmami, stylami, melodiami, ale ciągle pozostaje wierna swej pasji do muzyki świata. Potrafi trafić na tony niskie i wysokie, nucić przestrzeń między nimi, by za chwilę zaatakować dźwięki z całym swym temperamentem i energią.

Już 30 listopada Caravana Banda wystąpi w Teatrze Syrena w Warszawie. Na widzów czeka specjalne wydarzenie - po dwóch latach koncertów i wytężonej pracy artystycznej w kilku krajach zespół nagrał wreszcie singiel czyli zapowiedź płyty „Mezihra”. Jego premiera odbędzie się właśnie podczas andrzekowego koncertu w Warszawie. Po czesku „mezihra” oznacza „interludio”, czyli środkową część w muzyce. Orientalnie brzmiące słowo zafascynowalo artystów podczas prób muzycznych, na których praktykowane jest swoiste esperanto - zespół bowiem porozumiewa się 4 językach: polskim, czeskim, angielskim i hiszpańskim. „A do tego znaczy mezi gra, czyli gra w środku, a my własnie gramy w środkowej Europie i łączymy wschód z zachodem", mówi wokalistka zespołu Magda Navarrete. Maxi Singiel pokazuje twórczość zespołu, który określa się jako fuzję muzyki bałkańskiej i flamenco. Sami członkowie grupy mówią, że grają muzykę z rożnych stron naszego kontynentu i oprócz energetycznych bałkańskich i hiszpańskich rytmów na płycie nie wstydzą się sięgnąć po piesni z rejonu Kurpiow i czeskich Moraw. Większość kompozycji stanowią autorskie utwory, co w przypadku istniejących bałkańskich orkiestr jest rzadkością. „Płyta jest też kwiatem naszego ponaddwuletniego dowśiadczenia koncertowego, sprawdzilismy niektóre utwory, zobaczyliśmy, co działa a co nie, sprawdziliśmy sie razem na scenie, w podrożach, w spaniu gdziekolwiek, jedzeniu czipsow i staniu w dziesięciogodzinnych korkach. Jesteśmy rodziną i bardzo nam zależy, żeby ludzie to poczuli. Chcemy żeby płyta była zarówno bardzo artystyczna jak i po prostu czaderska", dodaje Magda Navarrete.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze