1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. TVP Kultura z nową ramówką na jesień

TVP Kultura z nową ramówką na jesień

W poniedziałek startuje jesienna ramówka stacji TVP Kultura. Nowa szefowa kanału, Katarzyna Janowska dąży do tego by stacja zaczęła być postrzegana jako uniwersalna.

„[…]naszą ambicją jest prezentowanie kultury we wszystkich jej przejawach – mówi Janowska.

Od poniedziałku do niedzieli o godzinie 8.15 na antenie TVP Kultura emitowane będą „Muzyczne poranki”. MA być to alternatywa dla telewizji  informacyjnej i programów śniadaniowych. W programie prezentowane będą utwory muzyki klasycznej. Raz w tygodniu - w niedziele nadawany będzie poranek chopinowski.

Od poniedziałku do piątku o godzinie 18:50 będą prezentowane koncerty oraz dokumenty muzyczne, Będzie można obejrzeć występy takich wykonawców jak: Coldplay, Grace Jones czy The Doors.

Od poniedziałku do piątku o godz. 08.00, 10.00, 14.00, 16.15 oraz 20.05  nadawane będą „Informacje kulturalne” . W każdy piątek o godz. 22.45  będzie emisja programu „Tygodnik Kulturalny”, będącego cotygodniowym magazynem, który w sposób subiektywny podsumowuje najważniejsze zjawiska ze świata kultury i sztuki.

Przewidziano także liczne pasma filmowe: poniedziałek – piątek o godz. 17.15 oraz weekendy o godz. 10.00 – filmy dokumentalne, poniedziałek, czwartek, piątek, sobota, niedziela o godz. 21.00 – filmy fabularne, soboty o godz. 19.00 – filmy telewizyjne, w niedziele o godz. 22.45 – „Więcej niż fikcja – pasmo dokumentalne” oraz w soboty o 20.00 – „Animacja”.

Od poniedziałku do niedzieli w godzinach nocnych prezentowane będą programy muzyczne,  m.in. audycje zarówno historyczne, ukazujące historię festiwali Warszawska Jesień czy JazzJamboree, jak i te prezentujące muzykę współczesną.

W środy o godz. 21.00 zaprezentowane zostaną 22 opery Mozarta. Realizacje telewizyjne oper powstały podczas festiwalu w Salzburgu w 2006 roku. W przedsięwzięciu udział wzięli wybitni śpiewacy, dyrygenci, reżyserzy operowi oraz zespoły muzyczne i teatralne. Telewidzowie zobaczą m.in. opery: „O powinności pierwszego przykazania”, „Sen Scypiona”, „Król Pasterz”, „Wesele Figara”, „Don Giovanni”, „Cosi fan tutte” oraz „”Czarodziejski flet”.

We wtorki o godz. 21.00 nadawane będzie pasmo poświęcone teatrowi. Będą to teatralne bloki poświęcone twórcom: we wrześniu będzie to „Miesiąc z teatrem Jerzego Jarockiego”, w październiku mini festiwal spektakli teatralnych wg utworów Tadeusza Różewicza z okazji 90. urodzin autora, a w dalszej kolejności przeglądy poświęcone Piotrowi Cieplakowi, Jerzemu Radziwiłowiczowi oraz Danucie Stence.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze