1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Stulecie Winnych” – o czym jest serial, gdzie i kiedy oglądać?

Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Nowa produkcja Telewizji Polskiej "Stulecie Winnych" to serial oparty na motywach powieści Ałbeny Grabowskiej. Już teraz nowy obraz telewizyjnej "Jedynki" zanosi się na ogromny hit, który będzie miał premierę 3. marca. W nowym serialu zobaczymy takie gwiazdy jak chociażby Rafał Królikowski, Olaf Lubaszenko, czy Jan Wieczorkowski.

Nowa produkcja Telewizji Polskiej "Stulecie Winnych" to serial oparty na motywach powieści Ałbeny Grabowskiej. W nowym serialu zobaczymy takie gwiazdy jak chociażby Rafał Królikowski, Olaf Lubaszenko czy Jan Wieczorkowski.

Stulecie Winnych serial - gdzie i kiedy obejrzeć?

Pierwszy sezon serialu "Stulecie Winnych" wyemitowany został na wiosnę 2019 w telewizyjnej "Jedynce". Serial składał się z 13 odcinków.

"Stulecie Winnych" - o czym jest?

Produkcja nakręcona została na podstawie sagi "Stulecie Winnych" Ałbeny Grabowskiej, która ukazała się w 2015 roku, wydana przez Wydawnictwo Zwierciadło. Serial opowiada  historię rodziny Winnych zamieszkujących podwarszawski Brwinów, którym przyszło doświadczyć najcięższych wydarzeń XX w. Fabuła skupia się na życiu dwóch bliźniaczek Ani i Mani, które zostają osierocone przez zmarłą przy porodzie matkę. Akcja serialu rozpoczyna się podczas I wojny światowej i trwa aż do czasów współczesnych.

"Stulecie Winnych"  serial - obsada

Wśród gwiazd, które znalazły się w obsadzie znajdziemy takie nazwiska jak: Rafał Królikowski, Katarzyna Kwiatkowska, Kinga Preis, Katarzyna Wajda, Jan Wieczorkowski, Olaf Lubaszenko, Adam Ferency oraz debiutujących, młodych aktorów. Za reżyserię odpowiedzialny jest Piotr Trzaskalski, znany z takich produkcji jak "Edi", czy "Mój rower", zdjęcia do serialu wykonał natomiast Witold Płóciennik.

"Stulecie Winnych" - książka

Saga obyczajowa Ałbeny Grabowskiej, na motywach której powstał serial, dostępna jest w naszym sklepie internetowym.

 

 

 

 

 

Pokaz przedpremierowy serialu "Stulecie Winnych"

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Stulecie Winnych Ałbena Grabowska Zobacz ofertę promocyjną
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze