1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Uzależnieni od kina. 25-lecie Gutek Film

Gutek Film obchodzi w tym roku swoje 25-lecie.
Von Trier, Noé, Almodóvar i... Aster, Labaki oraz Dolan! Od lat Gutek Film wprowadza do polskich kin najgłośniejsze kino światowego formatu, jednocześnie promując filmy młodych, zdolnych twórców. W tym roku firma obchodzi swoje 25-lecie i z tej okazji odświeżyła swoją legendarną już czołówkę, którą widzimy przed każdym filmem w kinie, a także na VOD czy DVD. 

Założona przez Romana Gutka firma od 1994 roku zajmuje się promocją i dystrybucją światowego kina w Polsce. Dzięki Gutek Film polska publiczność mogła po raz pierwszy zobaczyć filmy reżyserów, którzy obecnie uznawani są za mistrzów światowej kinematografii. Dystrybutor ma na koncie prawie 400 produkcji, które obejrzało ponad 15 milionów widzów!

W odświeżonej wersji czołówki wszystkie nazwiska dostały nową szatę graficzną, kilka odeszło, ale sporo też przybyło. Nowa czołówka Gutek Film zostanie wyświetlona po raz pierwszy przed seansami głośnego filmu Ariego Astera „Midsommar. W biały dzień”, który wchodzi do kin w piątek, 5 lipca. A to dopiero początek urodzinowych celebracji, które potrwają kilka miesięcy!

 

Obserwujcie Gutek Film na , oraz !

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze