1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. # MaszToPoMnie - nie ma polskiej historii bez polskich Żydów

# MaszToPoMnie - nie ma polskiej historii bez polskich Żydów

Kampania #MaszToPoMnie to promocja ekspozycji stałej „1000 lat historii Żydów polskich”. (Fot. Materaiły prasowe Polin)
Kampania #MaszToPoMnie oparta jest na cytatach znanych, historycznych postaci polskich Żydów i zachęca odbiorcę do odkrywania wielonarodowego dziedzictwa Warszawy i Polski. 

Na plakatach kampanii pokazane zostały cztery ważne dla polskiego dziedzictwa kulturowego i społecznego postaci – pedagog i pisarz Janusz Korczak,  poeta Julian Tuwim, poetka Zuzanna Ginczanka i działacz społeczny, jeden z przywódców powstania w getcie warszawskim Marek Edelman. To także osoby związane – przez całe życie lub przez jego część – z Warszawą. Hasztag „MaszToPoMnie ma skłonić do refleksji nad wspólną, żydowsko – polską spuścizną i stanowi zaproszenie do odwiedzenia wystawy „1000 lat historii Żydów polskich” Muzeum Polin.

Nie da się opowiedzieć historii Warszawy bez jej żydowskiej społeczności, która przed wojną stanowiła 30% wszystkich mieszkańców stolicy. Położone w sercu dawnej Dzielnicy Północnej Muzeum Polin za sprawą swojej wystawy stałej w interaktywnej, atrakcyjnej dla widza formie opowiada między innymi o ich życiu. Kampanijne hasło #MaszToPoMnie jest osobiste jak słowa rodziców kierowane do dziecka, podkreśla bliskość wzajemnych, żydowsko-polskich relacji.

Kampania #MaszToPoMnie potrwa do końca wakacji. Kreację opracował Dział Komunikacji Muzeum Polin we współpracy z copywriterką Magdaleną Komorek.


Kampania #MaszToPoMnie skierowana jest przede wszystkim do
warszawiaków, ale także turystów przyjeżdżających latem do stolicy.(Fot. Materaiły prasowe Polin)

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze