1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Wystawa ceramiki artystycznej prof. Cybińskiej w Uroczysku Siedmiu Stawów

Wystawa ceramiki artystycznej prof. Cybińskiej w Uroczysku Siedmiu Stawów

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Twórczość Krystyny Cybińskiej, wybitnej osobowości polskiej ceramiki artystycznej, można oglądać w muzeach na całym świecie. Artystka i profesor sztuki, związana z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu, od ponad 60-ciu lat tworzy ceramiczne dzieła - wybrane z nich będzie można zobaczyć w Uroczysku Siedmiu Stawów. Wystawa dzieł artystki potrwa do końca roku.

„W Uroczysku pokażemy unikalne dzieła - wyjątkowe przestrzenne formy, kształtowane z mistrzowską maestrią, które ukazują naturalne piękno ceramiki. Lapidarne bryły, podkreślane subtelnymi barwami szkliw, na długo zapadają w pamięć, tym bardziej, że prezentowane są w wyjątkowej przestrzeni renesansowego zamku. Na myśl przywodzą formy inspirowane naturą. To twórczość pełna zrozumienia dla materii ceramicznej, oddająca piękno miękkiego tworzywa, w której artystka niczym dyrygent, kreuje własne formy.  Z pewnością autentyczna pasja, jaka stała się sensem i filozofią życia artystki zasługuje na prezentację, ale również szacunek i uznanie” – mówią Anna Gendaj i Bożena Sacharczuk, kuratorki wystawy.

Wystawa w Uroczysku Siedmiu Stawów to kolejna już, po wystawie dzieł Bożeny Sacharczuk, prezentacja dzieł sztuki ceramicznej w zamku.  Wernisaż jest  jedyną w swoim rodzaju szansą, żeby przyjrzeć się bliżej, poznać i poczuć ceramikę. Stanowi też swoiste zaproszenie do spotkania ze sztuką. Właściciele planują systematycznie organizować wydarzenia artystyczne.

W XVI-wiecznych historycznych wnętrzach ceramiczne dzieła prof. Krystyny Cybińskiej wyglądają zjawiskowo. (Fot. materiały prasowe)

Uroczysko Siedmiu Stawów to renesansowy zamek, w którym znajduje się luksusowy hotel ze spa, położony jest wśród dolnośląskich pól i lasów. W takim krajobrazie odnajdziemy wspaniale odnowioną XVI-wieczną bryłę zamku, z nowoczesną, komfortową aranżacją wnętrz, na najwyższym poziomie. Wysublimowana sztuka jest wyróżnikiem tego miejsca – widać ją w dbałości o każdy detal, sposobie aranżacji przestrzeni, wykorzystaniu najlepszej jakości materiałów. Przestronne spa marki L’Occitane z gabinetami zabiegowymi i strefą wypoczynku, oferuje bogactwo sensualnych przeżyć, pod postacią zabiegów, na bazie naturalnych składników. Kto raz tu trafi – wraca systematycznie w to miejsce, w którym natura, architektura i artyzm tworzą unikalne warunki do wypoczynku.

 

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze