1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Główny zwiastun "Dwóch papieży" już dostępny! W głównych rolach Anthony Hopkins i Jonathan Pryce.

Główny zwiastun "Dwóch papieży" już dostępny! W głównych rolach Anthony Hopkins i Jonathan Pryce.

Jonathan Pryce i Anthony Hopkins w serialu "Dwóch papieży" (fot. materiały prasowe Netflix)
Filmy i seriale o Kościele oraz o głowach Kościoła - papieżach to coraz popularniejszy temat. Po "Młodym papieżu" nadszedł czas na kontynuację nakręconą przez nagrodzonego Oscarem włoskiego reżysera - Paolo Sorrentino z Jude Law i Johnem Malkovichem, czyli serial "Młody papież". Na premierę czeka także kolejna obiecująca produkcja, która pojawi się w kinach już 13 grudnia, a na serwisie "Netflix" będziemy mogli oglądać ją od 20 grudnia - "Dwóch papieży" z Anthonym Hopkinsem i Jonathanem Pryce'm. 

Tym razem nominowani do Oscarów, reżyser "Miasto Boga" Fernando Meirelles i scenarzysta Anthony McCarten przeniosą na ekran opowieść odsłaniającą kulisy najbardziej dramatycznego dojścia do władzy ostatnich dwóch tysięcy lat. W 2012 roku kardynał Bergoglio (Jonathan Pryce), głęboko zawiedziony kierunkiem, w którym zmierza Kościół Katolicki, prosi papieża Benedykta (Anthony Hopkins), aby pozwolił mu przejść na emeryturę. Zamiast tego nękany wątpliwościami i stojący w obliczu skandalu Benedykt wzywa swojego najsurowszego krytyka i przyszłego następcę do Watykanu, aby wyjawić mu tajemnicę, która wstrząśnie podstawami Kościoła. Na tle toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem i poczucia winy z przebaczeniem, te dwie skrajnie różniące się postacie będą musiały stawić czoła przeszłości i znaleźć wspólny język. To wszystko, aby zapewnić przetrwanie Kościoła i nie stracić zaufania milionów wyznawców.

Premiera serialu będzie miała miejsce 13 grudnia (w kinach) oraz 20 grudnia na serwisie Netflix. Już teraz możemy obejrzeć główny zwiastun wyczekiwanego serialu:

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze