1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. "My nadal (chcemy być sobą)" - Abradab i Markowski promują film "80 milionów"

"My nadal (chcemy być sobą)" - Abradab i Markowski promują film "80 milionów"

W sieci dostępny jest już teledysk do utworu „My nadal (chcemy być sobą)”, kompozycji nagranej do filmu „80 milionów”.

„My nadal (chcemy być sobą)” – nowa wersja legendarnej kompozycji Zbigniewa Hołdysa, która stała się w latach 80. nieoficjalnym hymnem młodych Polaków – to motyw przewodni promujący „80 milionów”, film sensacyjny Waldemara Krzystka, zdobywcy Złotych Lwów FPFF za „Małą Moskwę”.

Współczesną aranżację jednego z największych rockowych przebojów lat 80. przygotował Abradab, współtwórca nurtu hardcore psycho-rap, jeden z założycieli formacji rapowej Kaliber 44. Laureata Fryderyka i Nagrody MTV wsparł wokalnie Grzegorz Markowski, frontman Perfect.

Rockowość” i „hip-hopowość” są rzeczą drugorzędną”  – stwierdza  Abradab – „chodziło o to, by wspólnymi siłami stworzyć nową jakość opartą na pewnym kanonie polskiej muzyki. Możliwość zrobienia nowoczesnej wersji była dla mnie wyzwaniem, ale i wielką przyjemnością” – dodaje raper.

Chcemy być sobą” to wykrzyczana złość, bunt i energia. Utwór ten podobnie jak „Autobiografia” stał się hymnem tamtych czasów i zajmuje szczególne miejsce w zespole Perfect.” – wspomina Markowski.

Reżyserią teledysku zajął się Jacek Kościuszko, nominowany do Fryderyka za klip do piosenki „Nie mogę Cię zapomnieć” Agnieszki Chylińskiej. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt teledysków zrealizowanych dla topowych wykonawców. Wyreżyserował między innymi klip Kazika Staszewskiego do „Ballady o Janku Wiśniewskim” - utworu promującego film „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł”.

Oparta na prawdziwych wydarzeniach, pełna suspensu i zaskakujących zwrotów akcji historia wywarła na muzykach duże wrażenie: „80 milionów” to nadzwyczaj lekki film i wbrew rzeczywistości, o której opowiada, ogląda  się go bardzo dobrze.” – zauważa Abradab. „Znamy te fakty z historii, ale traktowane dzisiaj łagodnie i śmiesznie mają swój piękny wymiar.” – wtóruje mu wokalista Perfectu.

Film „80 milionów” zagości w kinach 25 listopada 2011. Jego dystrybutorem i producentem klipu "My nadal (chcemy być sobą)" jest Kino Świat.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze