1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. The New York Times zachwycony rolą Więckiewicza w filmie "W ciemności"

The New York Times zachwycony rolą Więckiewicza w filmie "W ciemności"

Sukcesy “W ciemności” na międzynarodowych festiwalach nie mogły ujść uwadze The New York Times. Najsłynniejszy dziennik świata opublikował obszerny artykuł o polskim kandydacie do Oscara, zawierający m.in. wywiad z odtwórcą głównej roli – Robertem Więckiewiczem.

4 grudnia, na łamach dziennika The New York Times, ukazał się obszerny tekst poświęcony „W ciemności” w reżyserii Agnieszki Holland. Jego autor, Larry Rohter, podkreślił duże szanse „W ciemności” na znalezienie się na liście filmów nominowanych do Oscara. W opinii Rohtera sukces filmu Holland zwiastują dobre recenzje filmu w prasie amerykańskiej i powodzenie, jakim obraz cieszy się na międzynarodowych festiwalach.

W artykule Times’a znalazły się wypowiedzi reżyserki, Agnieszki Holland i Roberta Więckiewicza, określanego najciekawszym polskim aktorem swojego pokolenia. Odtwórca głównej roli w filmie „W ciemności” nazwał obraz Holland filmem o tajemnicy ludzkiego serca:

Jestem zafascynowany tymi, którzy w czasie wojny, mimo grożącego im niebezpieczeństwa, byli gotowi wyjść naprzeciw drugiego człowieka i powiedzieć - daję wam pomocną dłoń. To trudna do pojęcia zagadka ludzkiego serca, której nigdy nie będziemy w stanie rozwiązać. – stwierdził Więckiewicz.

Polski kandydat do Oscara - film "W ciemności" w reż. Agnieszki Holland - od 5 stycznia 2012 w kinach

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze