1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Bono nagrał piosenkę dla walczących z pandemią Włochów

Bono nagrał piosenkę dla walczących z pandemią Włochów

Bono nagrał utwór, będący muzycznym wsparciem dla walczących z pandemią Włochów. Piosenkę zatytułował
Bono nagrał utwór, będący muzycznym wsparciem dla walczących z pandemią Włochów. Piosenkę zatytułował "Let Your Love Be Known". (Fot. BEW PHOTO)
Lider grupy U2, Bono, poruszony obecną sytuacją związaną z pandemią koronawirusa nagrał wyjątkowy utwór. Piosenkę zatytułował "Let Your Love Be Known", a nagranie zamieścił w mediach społecznościowych. 

Koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce i na świecie. Epicentrum pandemii w Europie znajduje się obecnie we Włoszech, gdzie do tej pory odnotowano ponad 31 tysięcy potwierdzonych przypadków zachorowań. Liczba ciężko chorych pacjentów przebywających na oddziałach intensywnej terapii przekroczyła 2 tysiące, a w ciągu ostatniej doby zmarło 345 osób.

Możliwość poruszania się we Włoszech ograniczono więc do potrzeb wynikających z obowiązków zawodowych, potrzeb zdrowotnych oraz innych pilnych spraw, w tym robienia zakupów. Aby poradzić sobie z nietypową sytuacją, Włosi przenieśli swoje życie towarzyskie na balkony. Tam urządzają wieczorne śpiewy i tańce. Od kilku dni w mediach społecznościowych pojawiają się nagrania, pokazujące jak umilają sobie ten trudny czas.

Swojego wsparcia mieszkańcom półwyspu Apenińskiego postanowił udzielić także Bono. Irlandzki muzyk nagrał we własnym domu wzruszającą balladę, "Let Your Love Be Known", mającą dodać Włochom otuchy na ten zły czas.

„Choć nie możesz mnie dotknąć, możesz śpiewać, na dachach, przez telefon, śpiewaj i obiecaj, że nie przestaniesz, wyśpiewaj swoją miłość

Śpiewaj w ramach sprzeciwu, śpiewaj, mimo że twoje serce zostało przysłonięte, kiedy śpiewasz, znika dystans, niech ludzie się dowiedzą o twojej miłości”

Nagranie pojawiło się w mediach społecznościowych w środę, 17 marca. Dla Irlandczyków to Dzień Świętego Patryka, święto narodowe i religijne.

"Dla Włochów, dla Irlandczyków... dla każdego, komu w Dzień Świętego Patryka jest ciężko. Dla lekarzy, pielęgniarek i opiekunów na pierwszej linii frontu - to dla was śpiewamy"

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze