1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Najpopularniejsze audiobooki na wakacje - tego najchętniej słuchają kobiety

Najpopularniejsze audiobooki na wakacje - tego najchętniej słuchają kobiety

(fot. iStock)
Amatorzy tradycyjnych książek podchodzą do nich sceptycznie, ale słuchanie książek, opowiadań i wywiadów staje się coraz popularniejsze. Audiobooki będące nagranymi tekstami książek wykonanymi przez lektorów to obecnie jedno z największych udogodnień dla wszystkich uzależnionych od książek - idealne zwłaszcza w podróży i w trakcie wakacji.

Poranny jogging na plaży, opalanie nad jeziorem, piesze wędrówki - w czasie wakacji staramy się jak najwięcej skorzystać z ciekawych aktywności i intensywnie spędzamy czas. Większość z nas jednak w takich sytuacjach chętnie sięgnęłaby po ciekawy kryminał, czy wciągającą biografię w ten sposób nadrabiając książkowe zaległości bądź poznając nowe bestsellery.

Obecnie praktycznie każda nowo wydana książka ma swój odpowiednik w postaci audiobooka, stąd też wśród najpopularniejszych tytułów znajdują się zarówno nowości, jak i pozycje, które zaskarbiły sobie największą liczbę fanów także w formie odbiorców tradycyjnych książek.

Do najciekawszych i najchętniej polecanych audiobooków, cieszących się ogromną popularnością wśród kobiet znajdują się:

1. "Zastrzyk śmierci", K. Rogala

To jedna z chętniej wybieranych pozycji tej autorki słynącej z zamiłowania do literatury obyczajowej oraz kryminałów, którą znajdziemy na Storytel. "Zastrzyk śmierci" opowiada tajemniczą historię morderstwa znanego krytyka kulinarnego, która zapoczątkowuje serię innych dramatycznych wydarzeń. Sprawę prowadzą starsza aspirant Agata Górska i komisarz Sławek Tomczyk, którzy próbują rozwikłać serię zagadkowych śmierci.

2. "Słowik", K. Hannah

Światowy bestseller opowiadający o dwóch siostrach i ich skomplikowanych relacjach. Isabelle i Vianne, dzieli wszystko: wiek, okoliczności, w jakich przyszło im dorastać, i doświadczenia. Kiedy w 1940 roku do Francji wkracza armia niemiecka, każda z nich rozpoczyna własną niebezpieczną drogę do przetrwania, miłości i wolności. Zbuntowana Isabelle dołącza do ruchu oporu, nie zważając na śmiertelne niebezpieczeństwo, jakie ściąga na całą rodzinę. Opuszczona przez zmobilizowanego męża Vianne musi przyjąć do swego domu wroga. Inspirowana życiorysem bohaterki ruchu oporu Andrée de Jongh opowieść o sile, odwadze i determinacji kobiet zachwyciła miliony czytelniczek na całym świecie.

3. "Gdzie śpiewają raki", D. Owens

"Gdzie śpiewają raki" to audiobook, który cieszy się ogromną popularnością i króluje wśród najchętniej wybieranych książek do słuchania na Storytel. To piękna i wzruszająca opowieść o dzieciństwie, dojrzewaniu przeplatana kryminalną zagadką oraz pięknymi opisami świata przyrody będącej osią całego życia głównej bohaterki.

4. "Becoming. Moja historia", M. Obama

Odkąd świat zdał sobie sprawę, że jedna z najbardziej wpływowych i podziwianych kobiet na świecie, to także matka, żona i "zwykła" dziewczyna, która do wszystkiego musiała dojść ciężką pracą, miliony ludzi na całym świecie sięgnęły po jej historię. Michelle Obama opowiada o pierwszym spotkaniu z mężem, o ich wspólnej drodze do Białego Domu, a także o gorszych chwilach, pełnych wątpliwości i strachu.

5. "Matki i córki", A. Grabowska

Ałbena Grabowska zasłynęła sagą opowiadań o rodzinie Winnych ("Stulecie Winnych"), ale jej kolejna powieść - "Matki i córki" również cieszy się ogromną popularnością i jest jednym z najchętniej wybieranych audiobooków. Cztery kobiety, których losy przeplatają się z historią XX wieku. Cztery naznaczone traumą matki. Cztery córki, które borykają się z rodzinną historią i próbują odkryć własne korzenie. Historia matek i córek, które borykają się z przeszłością i wieloma problemami, które naznaczyły je na całe życie.

6. "Totentanz", M. Gorzka

Mieczysław Gorzka książką "Totentanz" kończy cykl powieściowy "Cienie przeszłości" i historię wrocławskiego policjanta Marcina Zakrzewskiego. Tym razem jednak będzie on musiał zmierzyć się z kolejną serią zagadkowych śmierci i rozpocząć ostateczną walkę nie tylko z tajemniczymi morderstwami, ale także swoją naturą.

7. "Podpalacz", W. Chmielarz

Wśród najchętniej słuchanych audiobooków Storytel wskazuje także na cykl opowieści Wojciecha Chmielarza - w tym pierwsza część serii z komisarzem Jakubem Mortką. W zimową noc w willi na warszawskim Ursynowie wybucha pożar, w którym ginie właściciel domu, biznesmen, a jego żona, celebrytka, zostaje ciężko poparzona. Przez krótką chwilę wygląda to na nieszczęśliwy wypadek, straż pożarna jest jednak przekonana, że do tragedii przyczynił się ktoś trzeci. Co gorsza, nie jest to pierwsze podpalenie, jakiego dokonano w ostatnim czasie. Budująca napięcie historia w sam raz do słuchania w trakcie wakacji.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze