1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Opera „Faust” po raz pierwszy w Polsce

materiały prasowe
Po prawie 200 latach, "Faust" Johanna Wolfganga Goethe'go zostanie wystawiony po raz pierwszy w Polsce w całości i w języku niemieckim w Dolinie Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej.

Obejrzenie dzieła Goethe'go to gratka dla wielbicieli muzyki, literatury i opery, zwłaszcza, że scenerią dla spektaklu będzie niezwykłej urody kompleks pałacowo-parkowy w Wojanowie, miejsce, gdzie wielki kompozytor "Fausta" napisał.  W rolach scenicznych pojawią się śpiewacy operowi z Polski i Niemiec, a cały zespół artystów liczyć będzie ok. 90 osób. Reżyserem opery jest Beata Redo-Dobber, która ma swoim dorobku inscenizacje spektakli operowych m.in. w Teatrze Wielkim w Warszawie.

Prapremiera opery „Faust” w Pałacu Wojanów odbędzie się 15 sierpnia 2012 roku, a towarzyszyć jej będą dodatkowe atrakcje. Dzień wcześniej obejrzeć będzie można film „Pruska miłość”, poświęcony nieszczęśliwej miłości w rodzinie Radziwiłłów, nakręcony w roku 1938 w Pałacu w Ciszycy. Tego samego dnia wystawiony zostanie również rękopis partytury "Fausta" A. H. Radziwiłła i odbędzie się wernisaż wystawy obrazów Krystyny Radziwiłł-Milewskiej.

Polska premiera opery „Faust” poprzedzi inne duże wydarzenie kulturalne –Festival dell’Arte, podczas którego przez 8 dni goście Doliny Pałaców i Ogrodów będą mogli spędzić czas w otoczeniu muzyki, sztuk wizualnych, literatury oraz teatru. Więcej informacji: ,

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze