1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Przeboje Grechuty w nowych aranżacjach - nowy projekt Wojciecha Waglewskiego

Przeboje Grechuty w nowych aranżacjach - nowy projekt Wojciecha Waglewskiego

Wojciech Waglewski sprawuje artystyczną pieczę nad projektem "Anawa 2020" (Fot. Forum)

Najpiękniejsze piosenki z płyty „Marek Grechuta Anawa” zabrzmią na nowo w autorskich aranżacjach Voo Voo, Katarzyny Nosowskiej, Krzysztofa Zalewskiego, Kasai i Spiętego (Lao Che).

„Marek Grechuta Anawa” to jedna z najwybitniejszych płyt w historii polskiej fonografii. Właściwie każdy utwór z tego krążka doczekał się rangi przeboju w najlepszym tego słowa znaczeniu. Wystarczy wspomnieć takie tytuły jak "Wesele", "W dzikie wino zaplątani", "Niepewność" i "Będziesz moją Panią".

50 lat po premierze płyty, co więcej z okazji 75. rocznicą urodzin Marka Grechuty, piosenki zabrzmią w nowym wykonaniu. Inicjatorem projektu „Anawa 2020” jest Wojciech Waglewski, a wydawcą i producentem płyty Narodowe Centrum Kultury.

Płytę "Anawa 2020" wydało Narodowe Centrum Kultury (Fot. materiały prasowe)

Lider Voo Voo zaprosił do współpracy największe osobistości polskiej sceny muzycznej. Piosenki Marka Grechuty zabrzmią w wykonaniu Katarzyny Nosowskiej, Voo Voo, Krzysztofa Zalewskiego, Kasai i Spiętego (Lao Che). Koncertowa premiera płyty „Anawa 2020” będzie miała miejsce na Festiwalu Soundedit w najbliższy weekend w Łodzi.

Singiel promujący płytę “Zadymka” w wykonaniu Kasi Nosowskiej to przedsmak tej płyty, która zapowiada się naprawdę wyjątkowo. Posłuchajcie:

Płyta "Anawa 2020" ukaże się 23 października. Koncert premierowy prezentujący repertuar z płyty "Anawa 2020" odbędzie się 24 października, o godz. 19.00 w Klubie Wytwórnia w Łodzi. Będzie również dostępny w streamingu. Cena kodu dostępu: 20 zł na www.bilety24.pl.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze