1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Wojciech Waglewski prezentuje nowy muzyczny projekt

Wojciech Waglewski prezentuje nowy muzyczny projekt

W skład nowego zespołu Wojciecha Waglewskiego wchodzą muzycy związani z Radiem Nowy Świat: Fisz, Marek Napiórkowski, Kuba Badach, Krzysztof Grabowski i Monika Borzym. (Fot. materiały prasowe)
Wojciech Waglewski, Fisz, Monika Borzym, Kuba Badach, Krzysztof Grabowski i Marek Napiórkowski – tak prezentuje się skład nowego zespołu The Redaktors, orkiestry muzyków związanych z Radiem Nowy Świat. Wszystkich artystów można już posłuchać w premierowym utworze zatytułowanym "Chodź tu".

Grupa The Redaktors powstała w lipcu 2021 roku, kiedy to Wojciech Waglewski i Krzysztof Grabowski uznali na imprezie integracyjnej Radia Nowy Świat, że szkoda byłoby nie wykorzystać tego, że swoje audycje w radiu prowadzą też inni wybitni muzycy. Już następnego dnia redaktor naczelna stacji, Magda Jethon, ogłosiła powstanie orkiestry. – Słowo orkiestra bardzo mi się spodobało, ale nasz skład tworzy na razie sześć osób, więc chyba trochę za mało na orkiestrę. Poza tym to bardzo patetyczne określenie, a dobrze zacząć z większą dozą skromności, dlatego Krzysztof wymyślił nazwę The Redaktors – mówi Wojciech Waglewski, który kieruje projektem.

Według Waglewskiego piosenka „Chodź tu” jest efektem ogromnych starań i zaangażowania każdego z muzyków. – Już sam tytuł wskazuje na niezwykłą historię o miłości, ale miłość można interpretować szeroko. Może być miłość granicząca z obłędem, miłość przejawiająca się niechęcią do władzy. To nie jest reklama, ale zaproszenie do Radia Nowy Świat, bo tekst jest nawiązaniem do atmosfery w nim panującej – dodaje artysta.

„Chodź tu” to dopiero początek wspólnej inicjatywy artystów. W przyszłości zespół może poszerzać skład, a jesienią ma się ukazać kolejny utwór The Redaktors. – Chcemy sprawdzić, czy nasz pomysł przypadnie państwu do gustu. Jeśli tak, już jesienią zrobimy coś zupełnie innego – zapowiada Wojciech Waglewski.

Utwór „Chodź tu” po raz pierwszy zaprezentowano na antenie Radia Nowy Świat w dzisiejszej audycji „W środku dnia”, której gośćmi specjalnymi byli artyści z The Redaktors.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze