1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Nie martw się, kochanie” – znamy datę premiery filmu w HBO Max

Kadr z filmu „Nie martw się, kochanie” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z filmu „Nie martw się, kochanie” (Fot. materiały prasowe)
„Nie martw się, kochanie” to film w reżyserii Olivii Wilde („Szkoła melanżu”) z Florence Pugh, Harrym Stylesem, samą Wilde, Gemmą Chan, KiKi Layne i Chrisem Pine’em w rolach głównych. Premiera produkcji w HBO Max odbędzie się już za kilka dni.

Alice (Pugh) i Jack (Styles) mają szczęście mieszkać w wyidealizowanej społeczności Victory. Jest to eksperymentalne miasteczko pracownicze dla zatrudnionych przy ściśle tajnym Projekcie Victory oraz ich rodzin. Optymizm społeczny lat 50. XX wieku, uosabiany przez szefa, Franka (Pine) – korporacyjnego wizjonera i trenera motywacyjnego – przenika każdy aspekt codziennego życia w tej zintegrowanej pustynnej utopii.

Mężczyźni spędzają każdy dzień w siedzibie Projektu Victory, pracując nad „rozwojem nowoczesnych materiałów”. Ich żony zaś – w tym elegancka partnerka Franka, Shelley (Chan) – cieszą się pięknem, luksusami i rozpasaniem swojego osiedla. Życie w nim jest doskonałe, a potrzeby każdego mieszkańca są zaspokajane przez pracodawców. W zamian proszą oni tylko o dyskrecję i niekwestionowane oddanie sprawie Victory.

Na powierzchni idyllicznego życia pojawiają się jednak pęknięcia, a spod atrakcyjnej fasady wyzierają przebłyski czegoś strasznego. Alice czuje się w obowiązku sprawdzić, czym i dlaczego zajmują się pracownicy Victory. Jak dużo będzie gotowa poświęcić dla ujawnienia tego, co naprawdę dzieje się w tym raju?

„Nie martw się, kochanie” to odważny, zawiły i zachwycający wizualnie thriller psychologiczny w reżyserii Olivii Wilde z oszałamiającymi rolami Florence Pugh i Harry’ego Stylesa, którym towarzyszy imponująca, wyśmienita obsada.

W filmie występują także: Nick Kroll, Sydney Chandler, Kate Berlant, Asif Ali, Douglas Smith, Timothy Simons i Ari’el Stachel.

Kadr z filmu „Nie martw się, kochanie” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z filmu „Nie martw się, kochanie” (Fot. materiały prasowe)
Kadr z filmu „Nie martw się, kochanie” (Fot. materiały prasowe)

Wilde wyreżyserowała film na podstawie scenariusza Katie Silberman, autorki scenariusza „Szkoły melanżu”. Silberman posłużyła się pomysłem swoim oraz Careya Van Dyke’a i Shane’a Van Dyke’a. Producentami filmu są Wilde, Silberman, Miri Yoon i Roy Lee, zaś Richard Brener, Celia Khong, Alex G. Scott, Catherine Hardwicke, Carey Van Dyke i Shane Van Dyke są producentami wykonawczymi.

W ekipie Wilde znaleźli się: dwukrotnie nominowany do Oscara operator Matthew Libatique, scenografka Katie Byron, montażysta Affonso Gonçalves, nominowany do Oscara kompozytor John Powell, kierownik muzyczny Randall Poster i projektantka kostiumów Arianne Phillips.

Globalnym dystrybutorem filmu jest Warner Bros Pictures.

Premiera filmu „Nie martw się, kochanie” w HBO Max zaplanowana została na 7 listopada.

Źródło: materiały prasowe

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze