1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Bogusław Linda w międzynarodowym projekcie. Zagra obok gwiazdy „Gry o tron”

Bogusław Linda w międzynarodowym projekcie. Zagra obok gwiazdy „Gry o tron”

Bogusław Linda (Fot. Kacper Bierylo/East News)
Bogusław Linda (Fot. Kacper Bierylo/East News)
Każdy sukces polskich gwiazd kina na arenie światowej to duży powód do radości. W ostatnim czasie takowych dostarczyli nam m.in. Tomasz Kot, Joanna Kulig, Maciej Dorociński oraz Zbigniew Zamachowski. Teraz do tego zacnego grona dołącza Bogusław Linda, którego już niebawem zobaczymy w międzynarodowej produkcji w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Co wiemy o jego nowym projekcie?

Dawno niewidziany na dużym ekranie Bogusław Linda pracuje właśnie na planie nowego filmu. Co to będzie tym razem? Międzynarodowy projekt w reżyserii Łukasza Palkowskiego („Bogowie”) zatytułowany „Sanatorium Gorkiego” to opowieść rozgrywająca się we wrześniu 1939 roku. Fabuła najbardziej skupi się jednak wokół wydarzeń z 17 września, kiedy to na teren Polski wkroczyła Armia Radziecka. Do tej zbrojnej napaści doszło bez wypowiedzenia wojny na mocy układu niemiecko-radzieckiego podpisanego miesiąc wcześniej przez ministrów spraw zagranicznych Joachima von Ribbentropa i Wiaczesława Mołotowa.

Tytuł filmu Palkowskiego zapożyczony został z Ośrodka Wypoczynkowego im. Maksima Gorkiego, na jaki przerobiony został Stauropigialny Optyński Monaster Wprowadzenia Matki Bożej do Świątyni w Kozielsku, gdzie zorganizowano obóz jeniecki. W centrum fabuły „Sanatorium Gorkiego” ma znaleźć się psychologiczny pojedynek pomiędzy katem i ofiarą, pełnomocnikiem operacyjnym we wspomnianym obozie Wasilijem Zarubinem i podporucznikiem Karolem Grabowskim, w którego wcieli się Jakub Gierszał.

Rolę radzieckiego agenta Wasilija Zarubina powierzono natomiast Aidanowi Gillenowi, który na swoim koncie ma m.in. głośny występ w hitowej „Grze o tron”, gdzie wcielił się w rolę Petyra Baelisha aka Littlefingera. Zdjęcie Bogusława Lindy i gwiazdy serialu HBO z planu filmu Palkowskiego szybko zrobiło furorę w mediach społecznościowych. „Pamiętacie Lorda Baelisha »Littlefingera« z »Gry o tron«? Spotkaliśmy się dzisiaj z Aidanem na planie dużej międzynarodowej produkcji” – napisał w poście Bogusław Linda na dowód miłego spotkania z zagranicznym gwiazdorem.

Źródło: „Bogusław Linda w międzynarodowym projekcie obok gwiazdy »Gry o tron«”, pap.pl [dostęp: 21.06.2024]

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze