1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Śmieją się, ryzykują i kochają, jakby mieli po 20 lat, a mają 80… Marian Opania i Małgorzata Rożniatowska w nowej komedii „Dalej jazda”

Śmieją się, ryzykują i kochają, jakby mieli po 20 lat, a mają 80… Marian Opania i Małgorzata Rożniatowska w nowej komedii „Dalej jazda”

Kadr z filmu „Dalej jazda” (Fot. materiały prasowe Monolith Films)
Kadr z filmu „Dalej jazda” (Fot. materiały prasowe Monolith Films)
Elżbieta i Józek Gugulakowie kradną nyskę i ruszają w świat spełniać marzenia. Brzmi dość zwyczajnie? A jak dodamy, że to przebojowi staruszkowie, którzy właśnie przeżywają drugą młodość i korzystają z życia jak dwudziestolatkowie, chociaż tak naprawdę są po osiemdziesiątce? Robi się ciekawiej! Tak w skrócie przedstawia się fabuła najnowszej polskiej komedii w reżyserii twórcy „Listów do M.”. W rolach głównych – Marian Opania i Małgorzata Rożniatowska.

Właśnie zakończyły się zdjęcia do filmu „Dalej jazda”, pełnej humoru, zwrotów akcji, ale też wzruszeń wielopokoleniowej komedii rodzinnej w reżyserii Mariusza Kuczewskiego (scenariusze pięciu części „Listów do M.” i nowego „Znachora”), która trafi do kin w 2025 roku.

Kadr z filmu „Dalej jazda” (Fot. materiały prasowe Monolith Films) Kadr z filmu „Dalej jazda” (Fot. materiały prasowe Monolith Films)

„Dalej jazda” – opis fabuły

Film przedstawi historię rodziny nieprzewidywalnej jak tornado, którą kocha się od pierwszego wejrzenia. Ich codzienność nabiera rozpędu, gdy seniorzy – pełen wigoru Józek i urocza Elżbieta – postanawiają wybrać się w sentymentalną podróż po kraju.

Jednak choć ich pomysł wspierają wnuczka Justyna (która niebawem urodzi im prawnuka) oraz zgryźliwy sąsiad Antoni Kryska, troskliwy syn Andrzej ani myśli puścić rodziców w świat. Zostaje im więc jedno wyjście – ukraść kultową nyskę z komisu syna i ruszyć w świat spełniać marzenia.

Elżbieta i Józek jadą na własnych zasadach: śmieją się, ryzykują i kochają, jakby mieli po 20 lat. Nie spodziewają się jednak, że to, co wydarzy się po drodze, nie tylko zmieni ich, lecz także zbliży całą rodzinę Gugulaków.

Kadr z filmu „Dalej jazda” (Fot. materiały prasowe Monolith Films) Kadr z filmu „Dalej jazda” (Fot. materiały prasowe Monolith Films)

Czytaj także: Filmy romantyczne na Netflixie – 6 produkcji, które przywracają wiarę w miłość

„Dalej jazda” – obsada

– Dzięki temu scenariuszowi mogłem zaprosić do współpracy najlepsze duety aktorskie swojego pokolenia. To są artyści, z którymi zawsze chciałem pracować. Klasa i profesjonalizm przede wszystkim – mówi Mariusz Kuczewski. Na ekranie zobaczymy bowiem Mariana Opanię i Małgorzatę Rożniatowską w roli dziarskich i przebojowych staruszków, a także Mariusza Drężka, Julię Wieniawę, Bartłomieja Firleta, Anitę Sokołowską i Wiktora Zborowskiego.

Aktorzy przyznają, że udział w tym filmie sprawił im wielką przyjemność, a decyzję o przyjęciu roli przyjęli natychmiast po zapoznaniu się ze scenariuszem. – Bardzo dużo czytam, więc jestem w stanie docenić dobry tekst, a ten taki jest – wyznaje Marian Opania.

Z kolei Małgorzata Rożniatowska podsumowuje: – Z Marianem gra nam się super! I dodaje, że w kinie mało jest ról dla aktorek w jej wieku, tak jak filmów o dojrzałej miłości. – Moja Elżbieta jest wciąż zakochana w swoim mężu niczym nastolatka – twierdzi aktorka.

Kadr z filmu „Dalej jazda” (Fot. materiały prasowe Monolith Films) Kadr z filmu „Dalej jazda” (Fot. materiały prasowe Monolith Films)

„Dalej jazda” – premiera

Film „Dalej jazda” będzie miał swoją premierę w pierwszym kwartale 2025 roku. Dokładna data nie jest jeszcze znana. Dystrybutorem filmu jest Monolith Films.

Źródło: materiały prasowe Monolith Films

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze