1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Portishead i Fleet Foxes na Maltafestival Poznań 2011

Podczas odbywającego się w dniach 4-9 lipca Maltafestival Poznań 2011 wystąpią grupy Portishead i Fleet Foxes Tematem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu jest wykluczenie.

Portishead to grupa założona w 1991 roku  przez multiinstrumentalistę Geoffa Barrowa i wokalistkę Beth Gibbons. Uznawani są - obok Massive Attack i Tricky - za twórców stylu trip-hop. Zespół zadebiutował w 1994 albumem "Dummy", który został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez krytyków, jak i publiczność. Kolejne płyty - "Portishead" (1997) i "Third" (2008) - utwierdziły pozycję zespołu jako jednej z najciekawszych grup brytyjskiej sceny muzycznej. Obecnie Portishead pracuje nad swoją czwartą płytą.

Pochodzącą z Seattle grupę Fleet Foxes utworzyli Robin Pecknold i Skyler Skjelset. Początkowo występowali jako duet pod nazwą Pineapple, wkrótce zmienili nazwę na Fleet Foxes, a do zespołu dołączyli kolejni członkowie. Debiutancki album Fleet Foxes zatytułowany "Fleet Foxes", ukazał się w lipcu 2008 roku. Spotkał się z doskonałym przyjęciem. "Nowy folk" w wykonaniu grupy z Seattle spodobał się też w Europie - w pierwszych miesiącach po premierze, w europejskich krajach rozeszło się ponad dwieście tysięcy egzemplarzy płyty. W maju 2011 ukazał się drugi album zespołu pod tytułem "Helplessness Blues".

Na tegorocznym Matlafestival wystąpi ponad 40 zespołów i odbędzie się ponad 90 wydarzeń, m.in. spektakle teatralne i taneczne, widowiska, koncerty i pokazy filmowe.

Więcej informacji na stronie

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze