1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Barbra Streisand - w sierpniu nowy album

Barbra Streisand - w sierpniu nowy album

Płyta nosi tytuł "What Matters Most..." i jest hołdem złożonym Alanowi i Marilyn Bergmanom. Premiera zaplanowana jest na 22 sierpnia.

Za skomponowane przez siebie utwory do filmów (m.in. "Afera Thomasa Crowna", "Tootsie", "Yes Giorgio" czy "Sabrina"), małżeństwo Bergman odebrało 16 nominacji i trzy statuetki Oscara oraz liczne Złote Globy, nagrody Grammy i Emmy. O ich szczególnym związku z wokalistką niech świadczy fakt, że Streisand zaśpiewała już ponad 50 piosenek ich autorstwa.

Nowy album przynosi 10 nowych, które można dodać do tej listy, a których nigdy wcześniej Barbra Streisand nie miała okazji zarejestrować. Wśród nich prawdziwe perły: nagrodzony Oscarem utwór "The Windmills of Your Mind" (z Afery Thomasa Crowna), "So Many Stars" (przebój znany z wykonania Sergio Mendes & Brazilཾ), "Nice 'n' Easy" (spopularyzowany przez Franka Sinatrę) i "That Face" (hit Freda Astaire'a).

Jak mówi Alan Bergman: "Kiedy piszemy piosenkę, myślimy o Barbrze. Tylko jej wykonanie łączy w sobie to, co czuje serce z tym, co myśli umysł".

"What Matters Most..." to pierwsze studyjne dzieło Barbry od czasu płyty "Love Is the Answer" z 2009 roku, która w Polsce uzyskała status Złotej Płyty.
 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze