fbpx

Debata „Kobiety na wojnie” z udziałem Marii Wiernikowskiej

Debata „Kobiety na wojnie” z udziałem Marii Wiernikowskiej
Kultura Liberalna

Nakładem Wydawnictwa Zwierciadło ukazał się nowy zbiór reportaży Marii Wiernikowskiej, „Widziałam. Opowieści wojenne”. Autorka relacjonowała najgroźniejsze konflikty, m.in. z rozpadającego się z hukiem Związku Radzieckiego, Jugosławii, Iraku czy Afganistanu. 8 maja 2014 weźmie udział w debacie „Kobiety na wojnie”.

Kultura Liberalna

Czy wojna to męska przygoda? Co robiły kobiety na wojnach w dziejach świata? Czy kobiety rzadziej są zbrodniarzami wojennymi? Jak wojna wpływa na relacje między płciami? Czy męskość łączy się z agresją, a kobiecość z łagodnością? Czy feminizm ma w sobie pacyfistyczny potencjał?

To tylko niektóre z intrygujących pytań, która padną podczas debaty „Kobiety na wojnie”. W debacie wezmą udział: Maria Wiernikowska (korespondentka wojenna), Agnieszka Nogal (dr hab. nauk o polityce Uniwersytetu Warszawskiego), Weronika Grzebalska (socjolożka, autorka książki „Płeć powstania warszawskiego” ) i Łukasz Jasina (historyk, członek redakcji „Kultury Liberalnej”). Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 8 maja (czwartek), na „Poddaszu Kultury”, ul. Chmielna 15 lok. 9 (wejście od ulicy Chmielnej). Poprowadzi je Emilia Kaczmarek. Start o godz. 19.

Fragment książki Marii Wiernikowskiej „Widziałam. Opowieści wojenne” tutaj.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze