fbpx

Festiwal Filmów Migracyjnych w Muranowie

Festiwal Filmów Migracyjnych w Muranowie

W warszawskim kinie Muranów rusza dziś Globalny Festiwal Filmów Migracyjnych – pierwszy światowy festiwal poświęcony tematyce migracyjnej organizowany przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji.
Wstęp na festiwalowe pokazy jest bezpłatny, wejściówki można odebrać w kasie kina Muranów. W programie znalazły się 3 filmy:

„W dobrej wierze”, reż. Philippe Falardeau, 5.12 godz. 18:00
w_dobrej_wierzeW czasie wojny domowej w Sudanie Mamere, Jeremiah i Paul tracą rodziców i wraz z innymi sierotami trafiają do obozu dla uchodźców w Kenii. Po 13 latach pobytu w nim szczęście się do nich uśmiecha. Będą mogli zacząć nowe życie w Kansas. (fot.mat. pras.)

„Bekas” reż. Karzan Kader, 9.12 godz. 18:00
bekas_mat_pras
Podczas emisji filmu „Superman” w lokalnym kinie dwaj bezdomni chłopcy, Zana i Dana, dostrzegają przez otwór w dachu bohatera z wielkiego ekranu – Supermana. Bracia postanawiają wyruszyć do Ameryki i sprowadzić nadczłowieka do miasteczka. (fot.mat. pras.)

„Kto cię uczył jeździć?”, reż. Andrea Thiele, 18.12. godz. 18:00


Prowadzenie samochodu w ulicznych korkach jest bardzo stresujące, a tym bardziej gdy trzeba to robić w zupełnie obcym dla nas kraju. Mirela, która wyemigrowała z Niemiec do Indii; Jakez, który z USA przeniósł się do Japonii; oraz Koreanka Heyn Won, która mieszka dziś w Niemczech, mają ten sam problem: wszyscy chcą zdobyć lokalne prawo jazdy. Obowiązkowe jazdy z instruktorem nie są łatwym wyzwaniem i szybko stają się dla wszystkich lekcjami kultury krajów, w których świadomie zdecydowali się mieszkać.