fbpx

Kobiece filmy tej jesieni: nasze typy

Kobiece filmy tej jesieni: nasze typy
kadr z filmu "Take this waltz"

Nadchodzi czas chowania się w domu przed ciemnem i zimnem, z herbatą i książką pod pachą. Ale tym z was, którym chłód niestraszny, proponujemy wynotowanie w kalendarzu kobiecych typów filmowych. Tych tytułów nie można pominąć!
1.”Take this waltz” – ucieszą się fani Michelle Williams, która ostatnio zachwycała rolą Marilyn Monroe w filmie „Tydzień z Marilyn”. W najnowszym filmie Michelle gra znudzoną 5-letnim stażem małżeńskim Margot, która zakochuje się w uroczym rikszarzu Danielu. Dokąd zaprowadzi ją romans i czy przetrwa jej małżeństwo? Jedną z ról gra Sarah Silverman, znana amerykańska komiczka i satyryczka.

[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/0yPzc_REvhU” frameborder=”0″ allowfullscreen” width=”100%”
height=”315″]

2. „Paryż – Manhattan”. Film zrobiony przez wielbicielkę Woody’ego Allena, Sophie Lellouche, której udało się namówić nowojorskiego reżysera to wystąpienia w filmie. Opowieść o szukającej miłości Alice, której w kwestiach sercowych doradza grający samego siebie Woody już nazywana jest najbardziej „allenowską” komedią. Czy tak jest? Nie sądzę, za to spodziewajcie się niezwykle uroczej komedii romantycznej.

[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/9Flp7Szwzus” frameborder=”0″ allowfullscreen” width=”100%”
height=”315″]

3.”Delikatność” – film z ulubienicą francuskiej (i chyba polskiej) publiczności, Audrey Toutou, która w naszym redakcyjnym sercu już na zawsze pozostanie Amelią. Tym razem Audrey staje się Nathalie, szczęśliwą małżonkę, której nagle umiera mąż. Nathalie przechodzi wszystkie stadia rozpaczy i samotności, gdy nagle blisko niej pojawia się niezręczny i nieudaczny Markus, w niczym nieprzypominający cudownego męża. Czy zdobędzie jej serce? Bardzo wzruszający film.

[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/GokJiGnJHC0″ frameborder=”0″ allowfullscreen” width=”100%”
height=”315″]

4. „Café de Flore” – nie często mamy okazję oglądać filmy z Kanady, dlatego ten zwrócił naszą uwagę. To opowieść o docieraniu się dwójki ludzi z zupełnie różnych światów. Jacqueline samotnie wychowuje syna z zespołem Downa, gdy na swojej drodze napotyka Antoine’a, niedawno rozwiedzionego popularnego DJ-a. Czy im się uda? W jednej z ról Vanessa Paradis. A w tle mamy Montreal.

[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/L3re96qzTMw” frameborder=”0″ allowfullscreen” width=”100%”
height=”315″]

5. „W sypialni” – film młodego filmowca Tomasza Wasilewskiego zachwycił w Gdyni. Opowiada historię 40-latki, która ucieka od swojej rodziny do Warszawy. Nie mając pomysłu na siebie, stara się przetrwać kolejną noc. Umawia się z poznanymi przez internet mężczyznami i usypia ich, by móc spędzić noc w ich mieszkaniu. W głównej roli Katarzyna Herman. Mocne kino.

[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/CC-ULsTbAbE” frameborder=”0″ allowfullscreen” width=”100%”
height=”315″]

6. „Anna Karenina” – historia nieszczęśliwej miłości rosyjskiej Madame Bovary, czyli Anny Kareniny, nikomu nie jest obca. To już 3. tak duża i spektakularna ekranizacja powieści Lwa Tołstoja. Poprzednia, sprzed 15 laty, z Sophie Marceau nie spełniła pokładanych oczekiwań. Zobaczymy, czy udźwignie je Keira Knightley. Partneruje jej Jude Law.

[iframe src=”http://www.youtube.com/embed/xGV2JgP3Kqk” frameborder=”0″ allowfullscreen” width=”100%”
height=”315″]

O gorących tytułach tej jesieni czytaj TUTAJ

 

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze