fbpx

Kaśka Sochacka – nowa twarz na polskim rynku muzycznym

Kaśka Sochacka - nowa twarz na polskim rynku muzycznym
Kaśka Sochacka (Fot. Jazzboy Records)

Przed laty podziwialiśmy ją w telewizyjnych programach muzycznych. Dziś zachwyca swoimi autorskimi utworami i rewelacyjnym minialbumem wydanym pod koniec ubiegłego roku. Ta drobna blondynka o wielkim głosie to Kaśka Sochacka. Zapamiętajcie to nazwisko – o niej będzie jeszcze naprawdę głośno…

View this post on Instagram

"Wiśnia"🍒na Listach Przebojów: LP3: https://lp3.polskieradio.pl/ Radio Rzeszów: https://lista.radio.rzeszow.pl/ Radio Afera: https://www.afera.com.pl/aferzasta 🔥🔥🔥 fot. @gr.ycz

A post shared by Kaśka Sochacka (@sochacka_kaska) on

Kaśka Sochacka urodziła się w 1990 roku. Pochodzi z małej miejscowości Pradła w gminie Kroczyce, a z muzyką związana jest od dziecka. Jej ojciec grał na gitarze, zaś ona sama udzielała się wraz z rodzeństwem w Zespole Pieśni i Tańca Ziemia Kroczycka, którego opiekunką była jej mama, Helena. Starszy o dziewięć lat brat również jest muzykiem i gra na perkusji.

W 2010 roku artystka wzięła udział w trzeciej edycji talent show „Mam talent!”, gdzie zakwalifikowała się do finału. Tuż po jego zakończeniu ukazały się jej dwa pierwsze autorskie utwory – „Drzazga” oraz „Czasu części pierwsze”. Kilka lat później, w 2014 roku ponownie spróbowała swoich sił w muzycznym programie telewizyjnym – tym razem wystąpiła w siódmej edycji „Must Be The Music. Tylko Muzyka”, gdzie dotarła do półfinału. Rok później światło dzienne ujrzał jej kolejny utwór zatytułowany „Trochę tu pusto”. Chwilę później w sieci pojawiła się piosenka „Zachody”.

W listopadzie ubiegłego roku nakładem wytwórni muzycznej Jazzboy Records ukazała się debiutancka EPka Kaśki Sochackiej zatytułowana „Wiśnia”. Minialbum zawiera cztery nastrojowe utwory, do których muzykę i tekst napisała sama artystka. Tytułową piosenkę, będącą również pierwszym singlem zaprezentowano 7 grudnia w audycji Piotra Stelmacha w Programie Trzecim Polskiego Radia, a w połowie stycznia utwór znalazł się na pierwszym miejscu notowania Listy Przebojów Trójki, gdzie utrzymywał się przez cztery następne tygodnie.

Kaśka Sochacka -
Kaśka Sochacka, EP „Wiśnia”, Jazzboy Records 2019

Klimatyczny teledysk do utworu „Wiśnia” zaprezentowano w październiku 2019 roku. Obraz zarejestrowany został na trasie kolejowej relacji Wałbrzych – Kłodzko, najpiękniejszej trasie kolejowej w Polsce.

W sieci posłuchać można także „Wiśni” w wersji live. Artystka wykonała piosenkę wspólnie z Kortezem podczas jednego z jego koncertów w grudniu ubiegłego roku. Wokalistka towarzyszyła muzykowi podczas trasy koncertowej „Kortez – Przedpremierowo”, gdzie występowała gościnnie. Kaśka Sochacka i Kortez mają ze sobą wiele wspólnego – poznali się kilka lat temu za czasów udziału wokalistki w talent show i do tej pory utrzymują kontakt oraz wspólnie koncertują.

Muzyka Kaśki Sochackiej stanowi hybrydę rożnych gatunków muzycznych. Jej piosenki to melodyjne, przyjemne dla ucha utwory z pogranicza popu i muzyki alternatywnej. W twórczości artystki nie brakuje też mocniejszych, rockowych brzmień i odrobiny folku. Piosenki utrzymane są w melancholijnym klimacie, szybko zapadają w pamięć i na długo pozostają w świadomości słuchacza.

Ogromną inspiracją dla wokalistki są lata dziewięćdziesiąte, w których miała okazję dorastać. Był to również czas jej pierwszych muzycznych fascynacji. W rozmowie z Polskim Radiem w listopadzie ubiegłego roku zdradziła kogo wtedy słuchała. Wśród jej ulubionych artystów znaleźli się Edyta Bartosiewicz, Kasia Kowalska, Kasia Nosowska, ale też zespół Perfect i Lady Pank. „Bardzo tęsknie za dzieciństwem i tamtymi czasami. Były totalnie piękne, kolorowe, barwne i obfitowały w moje pierwsze muzyczne zakochania” – mówiła artystka w programie „Muzyczna Jedynka”.

View this post on Instagram

"Wiśnia" na Listach Przebojów 😉 RFN MUZO.FM: https://www.muzo.fm/rfn/ Lista Przebojów Trójki: https://lp3.polskieradio.pl/ Lista Przebojów Polskiego Radia Rzeszów: https://lista.radio.rzeszow.pl/ Radio Katowice: https://www.radio.katowice.pl/listaprzebojow Radio Poznań: http://radiopoznan.fm/lista-przebojow UWUEMKA Radio UWM FM: http://www.uwmfm.pl/lista-przebojow/149/uwuemka

A post shared by Kaśka Sochacka (@sochacka_kaska) on

We wtorek, 17 lutego w sieci pojawił się teledysk do piosenki Kaśki Sochackiej zatytułowanej „Śnie”. Utwór pochodzi z EPki „Wiśnia”, a sam klip w niecałą dobę zdobył 60 tysięcy wyświetleń.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze