fbpx

„Dalajlama dla Par. Jak kochać uważnie”

„Dalajlama dla Par. Jak kochać uważnie”
Wydawnictwo Zwierciadło

Autorzy pokazują na podstawie praktycznych przykładów i osobistych doświadczeń , w jaki sposób można z powodzeniem wprowadzić do relacji z partnerem główne zasady buddyzmu.
Autentyczne zainteresowanie, uważność, szacunek (dla siebie i drugiego człowieka) oraz odpowiedzialność za własne czyny, pomagają umacniać i pogłębiać miłość. Dzięki skoncentrowaniu się na tych wartościach partnerzy mogą przełamać negatywne wzorce, zakończyć konflikty i wyleczyć rany.

Proponowane ćwiczenia medytacyjne pomagają doświadczać życia tu i teraz, nabrać dystansu do siebie samych oraz spojrzeć na partnera nowymi oczyma.

To, co różni tę książkę od innych poradników dotyczących związków, to spojrzenie na miłość i wspólne życie z partnerem z holistycznej perspektywy filozofii Dalekiego Wschodu. Skłania do przemyśleń i weryfikacji powszechnych wyobrażeń o idealnej miłości. Książka zaprasza do refleksji, ćwiczeń medytacyjnych i próbowania ich w życiu. Nie ma tu jednak wartościowania. Wyciągnięcie wniosków dla siebie i ewentualne zastosowanie ich w życiu autorzy pozostawiają czytelnikowi.

Informacja o autorach:
Anne-Bärbel Köhle – dziennikarka, była szefowa redakcji magazynu „Niemowlę i rodzina“. Zajmuje się w swych publikacjach psychologią oraz sferą związków. Mężatka od 20 lat, matka dwóch synów.
dr Stefan Rieß – w latach 2005-2007 zastępca szefa redakcji magazynu „Emotion“. Dzisiaj kieruje dużym wydawnictwem w Monachium. Szczęśliwy mąż i ojciec dwóch synów.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze