fbpx

Wirtualne spotkanie z Olgą Tokarczuk – słuchajmy noblistki

Wirtualne spotkanie z Olgą Tokarczuk - słuchajmy noblistki
(Fot. Wikimedia Commons; materiały prasowe)

Unia Literacka, stowarzyszenie pisarek i pisarzy, zorganizowała w czasie epidemii wirtualny festiwal literacki „UL z książkami”. Wkrótce do UL-a przyleci sama Królowa, czyli ni mniej nie więcej Olga Tokarczuk.

Podczas trwającego do 5 kwietnia wyjątkowego festiwalu literackiego „UL z książkami” literatki i literaci czytają, opowiadają o swojej pracy i odpowiadają na pytanie Internautów. W tygodniu dla dorosłych, a w weekendy dla młodszych czytelników. Wszystko odbywa się w przestrzeni wirtualnej na Facebooku.
Można było już posłuchać między innymi pisarki Grażyny Plebanek, ilustratorki Iwony Chmielewskiej, czy Maxa Cegielskiego. Czekają nas jeszcze spotkania z twórcami książek dla dzieci Grzegorzem Kasdepke i Joanną Olech, no i oczywiście wyjątkowe spotkanie z Olgą Tokarczuk.

3 kwietnia o godz. 19 zasiądźmy przed monitorami komputerów i zamieńmy się w słuch. Olga Tokarczuk przeczyta swoje stare opowiadanie, sprzed 22 lat, zatytułowane „Próba generalna”. Jak sama mówi ten krótki tekst dziwnym trafem stał się dziś bardzo aktualny.

Laureatka Nagrody Nobla, Olga Tokarczuk live na Facebooku! 📚🖊️ Piątek, 3. Kwietnia 2020. 🖊️Dołącz do wydarzenia!Zajmij miejsce na wirtualnej widowni!Zaprasza Unia Literacka

Opublikowany przez Unia Literacka Środa, 1 kwietnia 2020

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze