1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Jak urządzić kuchnię i sypialnię zgodnie z feng shui

Jak urządzić kuchnię i sypialnię zgodnie z feng shui

123rf.com
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Jeśli dobrze ocenimy potencjał naszego domu, możemy spokojniej iść przez życie, szybciej realizować plany i lepiej sobie radzić z problemami – mówi Anna Sztandera, jedyna w Polsce licencjonowana instruktorka Mastery Academy of Chinese Metaphysics.

SYPIALNIA FENG SHUI

fot. 123rf

Najlepiej, by (podobnie jak każde pomieszczenie i całe mieszkanie) była prostokątem. Dobrze też, by miała okno, ale za nim nie powinno być oczka wodnego, obniżenia terenu, parkingu, przedszkola czy placu zabaw, bo to wszystko jest zbyt yang, a sypialnia ma być yin. Nie jest dobrze trzymać w sypialni zwierzęta, które prowadzą nocny tryb życia (króliki, chomiki), bo one też nadają przestrzeni charakter yang. Łóżko nie powinno stać na wprost drzwi i mieć okna za plecami (jeżeli już tak jest, zadbajmy o silne wezgłowie). Powinno stać pod ścianą, być proste, najlepiej drewniane. Żadnych skosów na suficie, okien dachowych, belek i słupów. Nie wieszajmy też dużych lamp nad łóżkiem.

KUCHNIA FENG SHUI

Najważniejsze jest umieszczenie kuchenki. Ogólne zasady są takie, że kuchenka nie może stać naprzeciwko drzwi, pod oknem ani na wyspie. Wskazane jest, by stała pod ścianą, w oddaleniu min. 30 cm od zlewu. Dobrze jest postawić na szafce pomiędzy nimi doniczki z ziołami (drzewo jest arbitrem pomiędzy ogniem i wodą). O tym, gdzie dokładnie postawić kuchenkę, mówią bardziej zaawansowane zasady feng shui. Na ogół dobrym miejscem na kuchnię jest wschód, południowy wschód i południe.

Zobacz zestawy agd kuchenne

Więcej o feng shui w mieszaniu w wywiadzie z Anną Sztanderą, która zawodowo zajmuje się feng shui, BaZi i ZeRi.

fot.123rf.com

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze