1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Maroko: nie tylko Marrakesz

shutterstock
Jest wyjątkowym skarbem Afryki Północnej, a piękne krajobrazy i wspaniała kultura czynią ten kraj niezwykle popularnym kierunkiem podróży. Maroko, kojarzone przede wszystkim z Marrakeszem, ma się czym pochwalić. Co warto zobaczyć w tym kraju?

Marrakesz i jego skarby

Wycieczki, z których tak chętnie korzystają miłośnicy dalekich podróży, coraz częściej w swych programach uwzględniają zwiedzanie tego miasta. Marrakesz z pewnością zasłużył na uwagę. „Czerwone Miasto” to jedna z najważniejszych miejscowości w tej części Afryki, a jednocześnie jeden z najważniejszych punktów na turystycznej mapie kraju. Dla jednych jest ono najlepszym punktem 8078 wypadowym w góry pobliskiego Atlasu Wysokiego, inni przybywają tu ze względu na piękną starówkę. Wpisana na listę UNESCO, zachwyca ciekawymi meczetami oraz potężnymi murami miejskimi. Wielką atrakcją są tu również Grobowce Saadytów – piękne mauzolea, których dekoracje są unikalnymi dziełami sztuki.

Agadir dla każdego

Agadir jest kolejnym ważnym punktem na mapie północnej Afryki. Swą sławę zawdzięcza przede wszystkim pięknym plażom, dzięki którym od lat rozwija się tu infrastruktura turystyczna. W tym mieście nie można narzekać ani na brak słońca, ani na nudę. Założony w XV wieku, jest dziś najważniejszym ośrodkiem wypoczynkowym na terenie kraju. Brak oryginalnych zabytków, zniszczonych w większości przez potężne trzęsienie ziemi w 1960 roku, rekompensują tu piękne plaże oraz komfortowe hotele. Przystanie jachtowe, nadmorskie bulwary oraz szeroka oferta wycieczek po okolicy to kolejne czynniki, dzięki którym to miasto staje się wyjątkowo atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnych podróży.

Z wizytą w Casablance

Ten modny kurort coraz częściej pojawia się w katalogach polskich biur podróży, na przykład jako wycieczka . Położenie nad wodami Atlantyku oraz doskonałe zagospodarowanie sprawiają, że w Casablance turystyka ma się coraz lepiej. Piękna starówka przyciąga tych, dla których kontakt z marokańską kulturą jest najważniejszym celem wyprawy. Z zabytkowymi obiektami konkuruje współczesny meczet Hassana II wzniesiony na sztucznym nasypie nad wodami oceanu. Jego wyjątkowa konstrukcja sprawiła, że turystów zainteresowanych zwiedzeniem perełki współczesnej architektury nie brakuje. Wielu wrażeń dostarcza też wizyta w miejscowym porcie, który jest największym obiektem tego typu w całym kraju. Piękne plaże i walory wypoczynkowe sprawiają, że w Casablance można też doskonale odpocząć i cieszyć się zabawą na najwyższym poziomie.

Maroko może oczarować turystów. Piękne miasta przyciągają uwagę, a modne kurorty kuszą doskonałymi warunkami do wypoczynku. Wspaniały klimat oraz wyjątkowa kultura sprawiają, że wypoczynek w tym afrykańskim państwie staje się dla wielu z nas spełnieniem marzeń. Marrakesz i Agadir są najchętniej odwiedzanymi przez turystów miastami, choć i cieszy się tu sporą popularnością. W każdym z tych kurortów czekają na turystów ciekawe atrakcje, dzięki którym wizyta w Maroku na długo pozostaje w pamięci.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze