1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Elephant Door: bezpieczeństwo domu w telefonie

Elephant Door: bezpieczeństwo domu w telefonie

Zobacz galerię 6 Zdjęć
Wybierając się na urlop czy wyjazd weekendowy, zastanawiamy się czy nasz dom jest bezpieczny. Teraz jednak istnieje rozwiązanie, które skutecznie pomoże odzyskać poczucie bezpieczeństwa. Poznajcie Elephant!

Kiedyś bezpieczeństwo domu miały gwarantować skomplikowane alarmy, czujniki ruchu, zaawansowane technologicznie zamki czy rolety antywłamaniowe. To wszystko jednak nadal nie dawało pełnego poczucia bezpieczeństwa, gdyż nadal czas reakcji na wtargnięcie potencjalnego intruza był zbyt długi. Teraz jednak, przy pomocy polskiego start - up'u o dźwięcznej nazwie Elephant Door, istnieje rozwiązanie uszyte na miarę naszych czasów. Pozwala nam ono niezależnie od czasu i miejsca "doglądać" naszego domu.

Jak zauważa Radosław Pallach, szef Elephant Door, misją firmy Elephant jest zdefiniowanie na nowo bezpieczeństwa.

Chcemy, aby było bardziej dostępne dla każdego. Dzięki nam więcej ludzi może żyć bezpieczniej, w Polsce i na całym świecie. Bezpieczeństwo nie może być luksusem, ma być standardem. Technologia pomaga nam takie rozwiązania wprowadzić w życie. Elephant Door świetnie taką obietnicę spełnia. Wreszcie powstało idealne rozwiązanie dla osób mieszkających lub wynajmujących mieszkania - mówi Pallach. 

to ultranowoczesne urządzenie, które łączy w sobie funkcję "alarmu" ze zdalnie sterowanym lokajem, który zza drzwi naszego domu przywita nieoczekiwanych gości. Jak to działa? - Wystarczy posiadać w pełni przenośne urządzenie Elephant DoorTM oraz telefon, na przykład , na który pobierzemy aplikację o tej samej nazwie.

Instalacja urządzenia  jest niezwykle prosta i zajmuje zaledwie kilka minut. Co ważne, jest  ono w pełni przenośne: możemy je zainstalować w dowolnym miejscu zamieszkania. Elephant Door bazuje na trzech rodzajach czujników: akcelerometrze, który wychwytuje drgania z powierzchni drzwi i przesyła do dalszej analizy. Następnie żyroskop, który wychwytuje ruch drzwi. Ostatnim elementem jest czuły mikrofon, który analizuje dźwięk oraz odniesienie do źródła.

Według twórców tego rewolucyjnego urządzenia, potrafi ono odróżnić przypadkowe szturchnięcie o drzwi od intencjonalnej próby wtargnięcia do naszego lokum. Jeżeli obliczenia wskażą, że ktoś próbuje się do nas włamać, wtedy urządzenie wyda niezwykle głośny alarm, oraz poprzez aplikację powiadomi nas o potencjalnym zagrożeniu naszej prywatności. Skontaktuje się z nami także specjalista, który poinstruuje nas jak  w tej sytuacji postępować.

Urządzenie Elephant door jest niezwykle dopracowane pod kątem designerskim, tak, by pasowało niemalże do każdych drzwi i nie psuło estetyki wnętrza. Jest ono także bardzo ekonomiczne w eksploatacji, gdyż jak informuje producent, wymaga ładowania raz na trzy miesiące.

Elephant Door, dzięki swojej innowacyjności, ma duże szanse na podbicie światowego rynku mobilnych zabezpieczeń. Polski start-up jest także laureatem prestiżowych nagród, w tym konkursu "ScaleMe Global", organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Wygraliśmy konkurs “ScaleMe Global” - dla firm o globalnym potencjale i podpisaliśmy umowę o współpracy z Microsoft, dzięki czemu jest on naszym partnerem technologicznym, udostępnił nam smartfony i oprogramowanie, które wykorzystujemy w codziennej pracy. Ponadto, rusza ich kampania reklamowa Microsoft z udziałem Elephant Door, co także jest powodem do radości.  - mówi Radosław Pallach.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze