1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Czy Polacy lubią wiosenne porządki?

Nadeszła długo oczekiwana wiosna, która uważana jest za jedną z najbardziej energetycznych pór roku. Jest również mocno kojarzona z czasem, kiedy przeprowadzamy gruntowne porządki. Jakie dokładnie czynności wykonujemy, aby odświeżyć wnętrza? Czy inwestujemy w nowe dodatki, aby poczuć powiew wiosennej świeżości?

Słońce, które wiosną coraz częściej zagląda do naszych domów zdecydowanie motywuje do działania. Świat wokół staje się piękniejszy, dlatego to idealna pora roku, aby zmienić na lepsze także swoje wnętrza. Segregujemy, układamy i organizujemy. Czy jednak wszyscy? Jak wielu z nas decyduje się na przeprowadzenie wiosennych porządków?

Badanie przeprowadzone na zlecenie Grupy Okazje pokazało, że wiosenne prace w domu każdego roku przeprowadza aż 86% z nas. Nieco częściej zajmują się nimi kobiety, różnica nie jest jednak tak bardzo znacząca jak mogłoby się wydawać. Co roku zabiera się za nie 91% pań oraz 80% panów. Jedynie 5% ankietowanych twierdzi, że nie przeprowadza wiosennych porządków w ogóle. Według badań, do najczęściej wykonywanych należą typowe, drobne zajęcia domowe: mycie okien, pranie zasłon i firanek, sprzątanie w szafach, odkurzanie całego domu i wyrzucanie nieużywanych rzeczy czy sprzętu. .

Co jeszcze robimy w domach związku z nadejściem wiosny?

Respondenci nie ograniczają się jedynie do domowych obowiązków. W związku z nadejściem wiosny zmieniają również wystrój wnętrz w swoich domach i mieszkaniach. Jednym z najczęściej kupowanych dodatków są kwiaty. Więcej niż połowa odświeża swoje wnętrza kupując zasłony i firanki oraz różnego typu ozdoby, które potrafią nadać zupełnie nowego charakteru pomieszczeniu. Z kolei 30% badanych stawia na poduszki i koce, 20% na meble, a 16% na obrazy lub plakaty.  

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze