1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Ferie zimowe 2017 – jak, gdzie i za ile?

39476868 - skis in snow at mountains
Sezon tegorocznych ferii zimowych został rozpoczęty i potrwa do końca lutego. To doskonały moment na zorganizowanie dłuższego wypoczynku. Zima to pora roku, która umożliwia nam aktywne spędzanie czasu, z dużą ilością atrakcji na świeżym i mroźnym powietrzu. Jednak czy wszyscy korzystają z jej uroków?

Ferie zimowe to dla wielu z nas idealny moment na skorzystanie z upragnionego urlopu. Badanie pokazuje jednak, że najwięcej osób planuje spędzić ferie zimowe w domu (45% ankietowanych). Miejscem, które niezmiennie każdego roku przyciąga sporą liczbę osób (25% ankietowanych) jest z kolei południe polski, czyli góry. A co z wyjazdami za granicę? Tylko mała część przebadanych osób chce spędzić zimowy urlop w górach poza granicami Polski (7% ankietowanych), czy wypoczywając w egzotycznych krajach, leżąc na plaży (4% ankietowanych). Z badania wynika, że zdecydowana większość woli ferie zimowe spędzać w Polsce, a zagraniczne podróże zostawia na okres wakacyjny.

Atrakcje, z których korzystamy w czasie ferii zimowych

Zima to pora roku, która zapewnia nam moc atrakcji i możliwość spędzania wolnych chwil aktywnie. W jaki sposób wykorzystujemy nasz urlopowy czas, jeśli nigdzie nie wyjeżdżamy? Z danych zebranych wynika jednak, że ponad połowa osób (53% ankietowanych) swój urlop spędza odpoczywając, a 25% nadrabia zaległości związane z porządkami domowymi. Tylko niewielka część osób ma zamiar spędzić ten czas aktywnie (14% ankietowanych), ale w mniejszym stopniu korzystając z uroków zimy, czyli lodowisk, a w większym dbając o formę na basenie czy siłowni.

Według badania najwięcej turystów (28% ankietowanych) swój urlop spędza na długich spacerach, w trakcie których podziwia zimowe krajobrazy. Pozostała część (22% ankietowanych) poświęca swój czas na sporty, takie jak jazda na nartach czy snowboardzie. Najmniej osób w trakcie trwania wyjazdu korzysta z uroków góralskich chat, smakując regionalnych potraw (6% ankietowanych).

Ile dni przeznaczamy na urlop?

Większość z nas w ciągu roku ma do wykorzystania określoną liczbę dni urlopowych. Ile takich dni przeznaczamy na ferie zimowe? Według badania przeprowadzonego przez ekspertów z Grupy Okazje, ponad połowa osób (51% ankietowanych) w ogóle nie planuje urlopu tegorocznej zimy. Ci, którzy będą wypoczywać, najczęściej decydują się na urlopy, które wynoszą od 4 do 6 dni (11% ankietowanych) lub nie więcej niż 3 dni (10% ankietowanych).

Jak dużo zamierzamy wydać?

Zorganizowanie wyjazdu w czasie ferii zimowych wiąże się z kosztami, które często nie są wcale mniejsze od sum, które wydajemy w czasie wakacji. Z danych wynika, że tegoroczne ferie większość osób ma zamiar spędzić „na bogato”, przeznaczając na nie kwoty wynoszące powyżej 1000 zł (32% ankietowanych). Drugim najczęściej wskazywanym przedziałem była odpowiedź „do 100 zł” (28% ankietowanych) – to jednak najprawdopodobniej wybór osób, które nie wyjeżdżają nigdzie.

Ferie zimowe to idealny moment, aby wypocząć i nabrać sił na kolejne długie miesiące. Zima to pora roku, która umożliwia nam spędzanie czasu w różny sposób. Możemy wyjechać w góry pojeździć na nartach czy snowboardzie, skorzystać z tańszych w tym czasie wycieczek zagranicznych, czy po prostu spędzić ten czas w domu nie robiąc nic. Jeśli jeszcze nie macie zaplanowanych ferii zimowych, to warto wygospodarować kilka dni urlopu na zimowy wypoczynek.

Materiały prasowe Okazje.info

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze