1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Oto nowe trendy w aranżacji łazienki. Musisz to wiedzieć!

Oto nowe trendy w aranżacji łazienki. Musisz to wiedzieć!

Dla wielu z nas nowością na rynku jest nadal biała, minimalistyczna łazienka, w której znajduje się niewiele dodatków i kolorów. Chociaż jasne pomieszczenia wciąż są niezwykle modne, trendy w aranżacji łazienki znacznie wykraczają poza nowoczesną surowość. Znajdziemy tam zaskakujące rozwiązania, które z pewnością odmienią każde wnętrze. Co posiadacze nowoczesnego wnętrza mogą mieć w swoich modnych łazienkach?

Ekologiczne systemy

Trendem, który wciąż rośnie w siłę, jest niewątpliwie zwracanie uwagi na technologię podczas urządzania łazienki. Chodzi przede wszystkim o systemy, które pozwalają na znaczne oszczędzanie wody, choćby podczas jej spłukiwania. Istnieją już na rynku takie ekologiczne baterie łazienkowe, jednak prawdziwym hitem są miski bez kołnierza. Nie tylko pozwalają one utrzymać czystość w toalecie, ale także umożliwiają mniejsze zużycie wody. Jak to się dzieje?

Jeśli miska bez kołnierza jest dostosowana do spłukiwania 4/2 l wody, z pewnością oszczędność jest większa, niż przy stosowaniu tradycyjnych rozwiązań. Mamy więc nie tylko czystą toaletę, ale i mniejszy rachunek za wodę. Nowoczesne łazienki to przede wszystkim takie, w których technologia spotyka się z troską. Systemy oszczędności wody i energii w kąciku kąpielowym są dostępne niemal u każdego producenta. Warto więc zapytać, jakimi dysponują sklepy w twoim otoczeniu.

Jeżeli wyjątkowo interesuje cię ta kwestia, na rynek wchodzą coraz bardziej zaawansowane technologie, jeśli chodzi o oszczędność wody, ale także bezpieczeństwo. Przykładem jest tu system, który informuje o zalaniu lub wzroście wilgotności, który może być niezwykle pomocny w sytuacji zagrożenia. Oczywiście na znaczeniu będą zyskiwały coraz bardziej również baterie termostatyczne, bezdotykowe czy perlatory, dzięki czemu oszczędzanie wody będzie coraz łatwiejsze.

Prysznic bez granic

Skoro już o ekologii wspomnieliśmy, warto poruszyć kwestię prysznica. Nie od dziś wiadomo, że dzięki niemu można zaoszczędzić sporo wody, jednak w tym przypadku chodzi bardziej o design. Jeżeli prysznic kojarzył ci się do tej pory wyłącznie z półokrągłą kabiną i białym, wysokim brodzikiem, mamy dla ciebie zupełnie inną propozycję.

Niezwykle modną opcją są kabiny typu walk-in, których ogromną zaletą jest to, że pasują do każdego wnętrza i wpisują się idealnie we wszystkie typy aranżacji. Do tego równie popularna duża deszczownica, a pomieszczenie będzie nie tylko modne, ale przede wszystkim wygodne w użytkowaniu. Łazienka nowoczesna to przede wszystkim taka, w której elementy są funkcjonalne i estetyczne, a właśnie rozwiązanie walk-in takie jest.

Komfort bez uciążliwego zamykania i otwierania drzwi oraz możliwość montażu całości bez brodzika to z pewnością największe plusy tego rozwiązania. Trend ten będzie z pewnością postępował, ponieważ proste rozwiązania są najbardziej uniwersalne. Tego typu kabiny lub nawet całkowicie wolna przestrzeń z samą słuchawką są rozwiązaniami stosowanymi chętnie m.in. w Azji. Chociaż tam jest to spowodowane małą przestrzenią do dyspozycji, możemy śmiało wdrażać to również w naszych mieszkaniach. W końcu organizacja łazienki jest ważna bez względu na to, w jakim kraju się znajdujesz.

Kombinacja materiałów

Powoli wychodzimy z surowych i zachowawczych wnętrz. Eksperymenty z materiałami niewątpliwie będą królować w kolejnych sezonach. Różne rodzaje drewna, kamień, a nawet metal i szkło w różnych konfiguracjach. Właśnie tak będzie wyglądać wystrój łazienki, której właściciele nie boją się sprawdzać nowych rozwiązań. W jednym pomieszczeniu może być nawet kilka rodzajów tego samego materiału, a jednak poszczególne elementy wyglądać będą zupełnie inaczej.

Warto zwrócić również uwagę na tworzywa nie tylko ze względu na ich wygląd, ale zastosowanie. Materiały, którym zwykle przypisywano dane znaczenie, będą ewoluować. Doskonałym przykładem jest tutaj drewno, które może znaleźć się nawet pod prysznicem w postaci podłogi lub nawet panelu prysznicowego. Oczywiście musi to być specjalne drewno, które będzie odporne na działanie wilgoci, jednak takie są już na rynku. Eksperymenty w łazience stają się mile widziane na każdym poziomie. Sprawdź więcej nowoczesnych inspiracji również na stronie KOŁO: .

Ciemniejsze kolory, jaśniejsza przestrzeń

Znów przestaniemy bać się ciemnych kolorów w łazience, powoli wprowadzając do niej większą intymność. Na rynku jest dostępna już kolorowa ceramika, jednak nawet łazienka z białą wanną, umywalką i muszlą klozetową może być wyróżniająca się, jeśli tylko odpowiednie elementy będą zmienione. Przede wszystkim ściany i podłoga, która nie musi być jednolita. Zabawy geometrycznymi wzorami odmienią najbardziej minimalistyczne łazienki, jednocześnie nie przytłaczając jej.

Co ciekawe, chociaż znów powrócą eksperymenty z kolorami, światło będzie odgrywać bardzo znaczącą rolę. Coraz częściej wybierane diody LED będą zastępować z powodzeniem żarówki, tamte jednak nie znikną całkowicie, ponieważ podczas niektórych czynności właśnie takie źródło światła będzie bardziej korzystne. Diody LED mogą natomiast stanowić doskonałą dekorację, np. wokół lustra lub na podwieszanym suficie. Ekstrawagancko będzie wyglądać również podświetlana wanna. Które z trendów znajdą się u ciebie?

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze