1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Festiwal Kulinarny „Smakujemy lato w Pszczynie” 7-9 lipca 2017 r.

O d 7 do 9 lipca 2017 w Pszczynie odbędzie się II edycja festiwalu kulinarnego „Smakujemy lato w Pszczynie”. W piątek, 7 lipca Park Zamkowy w Pszczynie zapełni się stoiskami. Od tej pory pasjonaci jedzenia będą mieli 3 dni na spróbowanie potraw z czterech stron świata. W kulinarną podróż zabierze ich czołówka polskiego streetfoodu oraz pasjonaci kuchni wegetariańskiej.

Podczas tegorocznej edycji w zielonej strefie, czyli na wegetariańskim i ekologicznym bazarze będzie można skosztować przepyszne falafele, humusy, zupy, desery, wypieki, ale też certyfikowaną żywność, taką jak: sery, miody, dobrej jakości pieczywo i wiele innych produktów.

Idea jest prosta: zajmujemy spory kawałek terenu i zapraszamy tam tylu wegetarian, wegan i mięsożerców, ilu się da u nas znaleźć, aby jedli, i dobrze się bawili.

W dużych namiotach przygotowano program warsztatów kulinarnych poświęconych kuchni wegańskiej i wegetariańskiej, tradycjom parzenia herbaty i tłoczenia naturalnego oleju.

Ponadto będzie to świetna okazja dla odrobiny kreatywności i, innej niż codzienna, aktywności.

W namiocie jogicznych spotkań odbędą się warsztaty pracy z umysłem, czyli codzienna joga i nauka prostych technik medytacji, joga dla dzieci, joga kundalini, koncerty na misach tybetańskich.

W strefie muzycznej – Konopians, Ziggie Piggie, Krzywa Alternatywa.

Wszystko po to, aby można było poczuć rytm własnego serca.

Do tego strefa zabaw dla dzieci, plener malarski i wiele innych niespodzianek

W zawiązku z tym, że jest to festiwal kulinarny, stworzona zostanie specjalna strefa kulinarna, w której odbędą się pokazy live cookingu oraz warsztaty z dietetykami i specjalistami w zakresie żywienia.

Do aktywności w tej strefie zaproszono blogerów i restauracje, którzy wykonają specjalne pokazowe dania. Tych, którzy chcieliby kulinarną podróż przedłużyć i gotować nowe potrawy w domu w domu – zapraszamy do stoiska Wydawnictwa Zwierciadło, wydawcy książek o zdrowym stylu życia oraz magazynów „Zwierciadło” i „Sens”.

Dla miłośników ruchu na świeżym powietrzu – Damian Pławecki – trener UKS Plesbad zorganizuje i poprowadzi turniej dla dzieci i dorosłych.

Tam pojawiają się aktualne informacje o wystawcach i programie - w komentarzach.

Do zobaczenia w Parku Zamkowym w Pszczynie 07 lipca. Świetna zabawa gwarantowana.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze