1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Aktywność - sposobem na jesienną chandrę

133rf.com
W walce z jesiennym spadkiem nastroju jesteśmy coraz odważniejsi. Coraz więcej Polaków uważa, że aktywność fizyczna i niestandardowe rozrywki to dobry sposób na jesienną chandrę.

Aż 68% uczestników badania „Sposoby Polaków na jesienną chandrę”* deklaruje niechęć do jesieni. Co więcej, 67% przyznaje, że odczuwa jej negatywne skutki w postaci narastającego zmęczenia i gorszego nastroju oraz obniżenia sprawności intelektualnej. Jakie sposoby pozwalają nam na poprawę samopoczucia o tej porze roku? 

34% respondentów zadeklarowało, że czas wolny jesienią spędza aktywnie, na przykład uprawiając sport. Co trzeci z badanych przyznaje się jednak do pasywnego odpoczynku na kanapie, a 21% poszukuje nowych form zagospodarowania wolnego czasu, próbując niestandardowych rozrywek. Tylko 14% decyduje się na wyjazdy w poszukiwaniu słońca i lepszej pogody, aby naładować akumulatory na jesienno–zimowy okres.

Według deklaracji - 43% uczestników sondy nie rezygnuje całkowicie z uprawiania sportu jesienią, ale zamienia rodzaj aktywności. Niestety aż 29% przyznaje wprost, że często rezygnuje z aktywności ruchowej jesienią, a 28% walczy ze swoimi słabościami, starając się z różnym skutkiem nie porzucić ćwiczeń.

Mimo że z nie najlepszymi efektami walczymy, aby jesienią nie porzucać sportu, to ponad 60% badanych uważa aktywność fizyczną i niestandardowe rozrywki za dobry sposób na jesienną chandrę. Co trzeci respondent zamierza się o tym przekonać, próbując wybranej aktywności.

W walce z jesiennym spadkiem nastroju jesteśmy coraz odważniejsi. Na pytanie o gotowość podjęcia wyzwań związanych z niestandardowym spędzaniem czasu lub spróbowanie sportów ekstremalnych – 41% respondentów twierdzi, że się na to może odważyć, 22% deklaruje, że już o tym myślało, a tylko 12 % zdecydowanie mówi, iż nie jest na to gotowa.

„W okresie jesiennym obserwujemy duże zainteresowanie Polaków takimi rozrywkami jak Escape room, lot w tunelu aerodynamicznym czy salony wirtualnej rzeczywistości. Ze względu na coraz gorszą pogodę na zewnątrz, szukamy ciekawych, alternatywnych sposobów na aktywne spędzanie czasu, ale nie chcemy rezygnować z dobrej zabawy. A możliwości jest coraz więcej – parki trampolin, strzelnice, lekcje pole dance. Jesienią wbrew pozorom coraz więcej Polaków rusza się jednak z kanapy i rośnie popyt na niestandardowe i ciekawe atrakcje” – komentuje  Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

*źródło: Sonda "Sposoby Polaków na jesienna chandrę" została zrealizowane na próbie 1874 respondentów w październiku br.  przez serwis Prezentmarzeń

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze